Afdelinger   LIF   Sponsor   Aktiviteter   Støt LIF - tank OK - LIF   LIF-nyt 
Basketball
Badminton
Bordtennis
Fodbold
Gymnastik & Fitness
Håndbold
Idræt 55+
Krolf
Liffen
Løb & Motion
LYSTRUPLØBET
NISSELØBET
Nisseløbet 2016
Nisseløbet 2015
Nisseløbet 2014
Nisseløbet 2013
Nisseløbet 2012
Nisseløbet 2011
Nisseløbet 2010
Nisseløbet 2009
Nisseløbet 2008
Resultater 2007
Foto nisseløbet 2007
Resultater 2006
Foto Nisseløbet 2006
Nisseløbet 2005
Om Løb & Motion
Træning & aktiviteter
Medlem
Petanque
Svømning
Tennis
Squash

Resultat fra 3.5 km.

Placering   Nr   Navn Køn (M/K)   Alder Tid
1 222   Thomas Märcher m 10 16:48
2 271   Torben Märcher m 41 16:50
3 234   Johanne Houmark k 14 16:53
4 263   Niels Houmark m 99 16:58
5 310   Freja Vangsgård k 8 18:59
6 312   Claus Vangsgård m 47 19:00
7 301   Morten Ratz m 10 19:21
8 300   Peter Kjær-Pedersen m 46 19:24
9 228   Lasse Lindahl Jensen m 10 19:28
10 307   Steven Sinding Andersen m 8 20:00
11 309   Helle Sinding k 40 20:02
12 129   Joakim Talmark m 12 20:03
13 320   Marianne Lundgreen k 27 20:14
14 202   Rasmus Horne m 10 20:31
15 321   Julius Lykke m 10 20:38
16 311   Bjarke Vangsgård m 8 21:15
17 313   Susanne Vangsgård k 42 21:16
18 286   Lalja Hauge Hansen k 41 21:17
19 298   Helle Lindahl k 41 21:31
20 210   Anders Borlund m 14 21:41
21 231   Louise Jensen k 11 21:48
22 262   Per Bomholt m 99 22:09
23 274   Karl Emil Madsen m 59 22:16
24 323   Frederik R. Pedersen m 10 22:27
25 209   Alexander Klostergaard m 9 22:31
26 215   Adam Hesselholdt m 10 22:45
27 285   Marianne Hesselholdt k 49 22:47
28 239   Cecilie Foss Madsen k 9 23:07
29 302   Carl Alkil m 7 23:08
30 303   Diana Louise Jørgensen k 7 23:46
31 304   Jakob Brixen m 25 23:48
32 225   Jannik Lønne Biltoft m 14 23:53
33 226   Sebastian Lønne Biltoft m 12 23:55
34 257   Line Lønne Biltoft k 2 23:56
35 240   Sofie Stampe Leizner k 9 24:07
36 281   Susanne Rasmussen k 41 24:09
37 217   Alexander Bech Hoffmann m 9 24:24
38 255   Helena Schultz Ingerslev k 8 24:30
39 218   Oskar Autzen m 8 24:32
40 206   Jacob Michelsen m 7 24:38
41 279   Helle Michelsen k 32 24:44
42 233   Rikke Ringgaard k 9 24:46
43 276   Karin Ringgaard k 41 24:54
44 130   Krestine Søe k 12 24:56
45 134   Flemming Blismann Jensen m 99 25:09
46 273   Jan Walther m 37 25:11
47 270   Morten Krogh Andersen m 32 25:16
48 214   Simon Dybdal m 10 25:18
49 219   Simon Autzen m 10 25:21
50 208   Oliver Klostergaard m 9 25:26
51 245   Emily Halling k 2 25:53
52 264   Christian Halling m 46 25:55
53 227   Magnus Agervig m 6 26:03
54 205   Mads Sønderup m 8 26:06
55 322   Sebastian Leiszner m 7 26:08
56 324   Kim Leiszner m 43 26:10
57 220   Tino Pinderup m 8 26:13
58 203   Thomas Horne m 13 26:20
59 253   Nicoline Sørensen k 13 26:29
60 254   Josefine Poulsby k 13 26:33
61 289   Kirsten Sørensen k 46 26:49
62 258   Freja Agervig k 9 26:51
63 292   Rikke Agervig k 38 26:55
64 242   Maja Juul Damkjær k 9 26:58
65 241   Pernille Bach k 8 27:03
66 266   Morten Juul Christensen m 40 27:06
67 327   Rasmus Porsfelt m 9 27:09
68 328   Nanna Porsfelt k 12 27:13
69 221   Niels Burlund m 11 27:24
70 288   Anne Mette Sundwall k 40 27:29
71 250   Sofie L. Sundwall k 8 27:37
72 314   Rene Andersen m 22 27:40
73 308   Isabell Sinding k 20 27:42
74 224   Bo Walther m 7 28:36
75 291   Hanne Walther k 37 28:38
76 299   Daniel Hermann m 12 29:05
77 232   Miranda Jensen k 9 29:07
78 235   Tessa Wiinberg Hansen k 9 29:13
79 204   Tobias Thomassen m 7 29:18
80 278   Bettina Thomassen k 41 29:20
81 201   Jacob Pedersen m 6 29:52
82 261   Søren Pedersen m 46 29:54
83 229   Gudmundur Jon Thordarson m 11 29:59
84 296   Daniel Frederiksen m 10 30:01
85 295   Frederik Holmen m 6 30:05
86 297   Nicolai Holmen m 33 30:07
87 200   Jeffry Jensen m 5 30:24
88 275   Morten Høye m 38 30:27
89 294   Svala Hilmisdottir Thorarensen k 33 30:28
90 251   Trine Kjærgård k 9 30:30
91 230   Haukur Ingi Thordarson m 8 30:32
92 260   Preben Dollerup m 79 30:34
93 238   Liv Thora Bryde Nielsen k 9 30:51
94 280   Lena Bomholt k 39 31:05
95 243   Simone Alexandra Hasager k 11 31:07
96 267   Per Levisen m 99 31:09
97 293   Grethe Madsen k 61 31:11
98 236   Louise Bodholt k 5 31:13
99 237   Emma Bodholt k 3 32:12
100 265   Jan Bodhlt m 34 32:15
101 211   Philip Søndergaard m 3 32:18
102 283   Lotte Frisdahl k 32 32:48
103 315   Nanna Kodahl Ledet k 10 32:50
104 319   Marie N Duesund k 10 32:56
105 325   Stella Thorisdottir k 10 32:58
106 326   Anna k 11 33:02
107 330   Albert Nørgaard m 5 33:42
108 331   Thomas Nørgaard m 35 34:10
109 252   Teffani Kjærgård k 12 40:05
110 248   Lizette Pinderup k 12 40:36
111 318   Karl Emil Dybdahl Pedersen m 5 43:40
112 316   Per Pedersen m 30 43:42
113 317   Line Marie Dybdahl Pedersen k 30 43:47
114 213   Mads Bach Kjeldsen m 4 45:06
115 212   Jacob Back Kjeldsen m 1 45:08
116 284   Aase Bach Kjeldsen k 43 45:13
117 306   Casper Skyum-Nielsen m 4 45:20
118 305   Tommy Nielsen m 28 45:22
119 269   Peder Kjeldsen m 45 45:24
120 244   Camille Meldgaard k 3 47:39
121 268   Kristian Meldgaard m 30 47:41

Resultat fra 7 km.

Placering            Nr   Navn Køn (M/K)         Alder Tid
1 148   Philip Larsen m              ? 23:33
2 143   Helle Villumsen k 39 28:23
3 139   Jan Søndergaard m 47 30:36
4 140   Jan Pinderup m 41 33:00
5 128   Joakim Lykke m 12 33:14
6 146   Maria Østergaard k 25 33:17
7 141   Bjarne Sørensen m 34 34:12
8 137   Jonas Havvig Hansen m 17 34:30
9 149   Martin Porup m 24 34:36
10 142   Peter Talmark m 37 35:04
11 145   Elisabeth Kruse k 48 35:51
12 126   Sebastian Bryde Niesen m 11 37:23
13 127   Martin Lindahl Jensen m 13 38:26
14 144   Anita Christensen k 24 38:28
15 135   Andrè Christensen m 21 38:42
16 138   Alex Bryde Nielsen m 37 38:44
17 136   Nick Wiinberg Hansen m 27 45:15
18 133   Maia Schultz Ingerslev k 10 48:55
19 147   Pia Schultz Ingerslev k 40 48:57
20 131   Sekita Christensen k 14 60:26
21 132   Sebiwa Christensen k 14 60:27

 Print
© Copyright Lystrup Idrætsforening