Afdelinger   LIF   Sponsor   Aktiviteter   Støt LIF - tank OK - LIF   LIF-nyt 
Basketball
Badminton
Bordtennis
Fodbold
Gymnastik & Fitness
Håndbold
Idræt 55+
Krolf
Liffen
Løb & Motion
LYSTRUPLØBET
NISSELØBET
Nisseløbet 2016
Nisseløbet 2015
Nisseløbet 2014
Nisseløbet 2013
Nisseløbet 2012
Nisseløbet 2011
Nisseløbet 2010
Nisseløbet 2009
Nisseløbet 2008
Resultater 2007
Foto nisseløbet 2007
Resultater 2006
Foto Nisseløbet 2006
Nisseløbet 2005
Om Løb & Motion
Træning & aktiviteter
Medlem
Petanque
Svømning
Tennis
Squash

Nisseløbet i LIF Løb & Motion.

OG

Center-foreningen

Takker for din deltagelse i NISSELØBET

2010

 

__________________________________________________________________________________

Se billeder ved at klikke på:

Spotted Foto: Julie Perto / Per Dreyer

Spotted Foto: Trine Niebuhr

Nissekalender vælg i menuen til venstre: starter 1. december

 


TAK til sponsorer, officials og andre, som har ydet en indsats før og under løbet og dermed gjort det muligt at afvikle løbet.

__________________________________________________________________________________

3,5 Km

Piger Mette Dalsgaard 00:19:59
Drenge Sune Viberg 00:17:10
Kvinder Susanne Stampe Rasmussen 00:23:22
Mænd Søren H Mikkelsen 00:16:06

7,0 Km

Piger Helene Mathiasen 00:38:46
Drenge Jonas Fonnesbæk Madsen 00:37:33
Kvinder Rakel Fuglsang 00:32:33
Mænd Henrik Mark 00:29:43

Klik på billederne for stor udgave

__________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________

Nisseløbet 27. november 2010 Resultat:

Piger 3,5 km
1 448 Mette Dalsgaard 00:19:59
2 434 Ida Christoffersen 00:21:41
3 452 Louise Mathiasen 00:23:06
4 447 Freja Breiner 00:23:08
5 415 Sofie Stampe Leiszner 00:23:11
6 411 Rebecca Fleischer Vosegaard 00:23:33
7 397 Mathilde Paustian 00:27:05 Skødstrup løbeklub
8 398 Kine Stamp 00:27:07 Skødstrup løbeklub
9 453 Camilla Mathiasen 00:28:00
10 426 Clara Bøgedal Christiansen 00:28:03
11 465 Selma Haarup Lie 00:29:13
12 399 Line Walther 00:29:52
13 354 Liv Bryde Nielsen 00:31:42
14 355 Amalie Kaack 00:31:44
15 479 Frederikke Birch 00:33:23
16 457 Marie Maribo 00:33:34
17 386 Stine Ruhe 00:33:59
18 385 Amalie Ruhe 00:34:01
19 439 Line Biltoft 00:35:01
20 368 Chilli Aalling 00:37:15
21 387 Maja Ruhe 00:37:23
22 435 Selma Christoffersen 00:39:05
23 363 Christine Plougman Poulsen 00:40:39
24 407 Cilja Bisgaard-Bobner 00:40:46
25 343 Julie Michelsen 00:40:47
26 478 Mikkeline Birch 00:43:14
27 377 Isabella Levinsen 00:43:16
28 429 Emma Schultz Wihlborg 00:43:22
29 422 Mathilde Rahbek Gyllensten 00:43:25
30 444 Camille Melgaard Rosbjerg 00:43:31
31 376 Kira Levinsen 00:43:47
32 443 Julie Melgaard Rosbjerg 00:44:40
Kvinder 3,5 KM
1 414 Susanne Stampe Rasmussen 00:23:22
2 405 Lene Bisgaard-Petersen 00:23:23
3 372 Mette Thielke 00:23:46
4 408 Janie K. Pinderup 00:24:27
5 412 Louise Steffensen 00:24:29
6 686 Camilla Bisgaard-Petersen 00:25:47
7 472 Signe Jensen 00:27:10
8 418 Astrid Mourier-Petersen 00:27:17
9 470 Aase Birkely 00:27:21
10 400 Hanne Walther 00:29:55
11 337 Ann Kristensen 00:34:57
12 384 Tina Ruhe 00:37:25
13 371 Birgitte Aalling 00:37:27
14 367 Ann Aalling 00:37:29
15 676 Line Christoffersen 00:39:11
16 345 Lotte Frisdahl 00:40:07
17 341 Helle Michelsen 00:40:44
18 406 Pernille Bisgaard 00:40:51
19 678 Janni Sørensen 00:41:44
20 476 Lotte Birch 00:43:11
21 430 Camilla Schultz Wihlborg 00:43:27
22 467 Marianne Lundgreen 00:43:35
23 380 Ann Levinsen 00:43:49
24 420 Henriette Rahbek Gyllensten 00:43:51
25 445 Rikke Rosbjerg 00:44:44
Piger 7 km
1 454 Helene Mathiasen 00:38:46
Kvinder 7 km
1 669 Rakel Fuglsang 00:32:33
2 688 Lene Paustian 00:37:38 Skødstrup løbeklub
Drenge 3,5 km
1 455 Sune Viberg 00:17:10
2 409 Tino Pinderup 00:18:19
3 370 Joah Aalling 00:18:54
4 369 Thais Aalling 00:19:54
5 431 Lucas Bruun 00:23:31
6 473 Christoffer Logan Lundgaard 00:25:05
7 450 Andreas Von Preyss 00:25:30
8 449 Jakob Von Preyss 00:25:36
9 458 Haukur Hilmison 00:27:42
10 433 Casper Sørensen 00:29:46
11 456 Christian Elias Märcher 00:34:18
12 336 Oliver Kristensen 00:34:54
13 427 Emil Bøgedal Christiansen 00:36:42
14 428 Magnus Bøgedal Christiansen 00:36:46
15 437 Malte Stavsholm 00:37:18
16 344 Philip Søndergaard 00:40:05
17 391 Rafael Plougman Poulsen 00:40:42
18 462 Asmus Rønbuskov 00:41:53
19 436 Malthe T. Christoffersen 00:42:53
20 421 Andreas Rahbek Gyllensten 00:43:54
Mænd 3,5 km
1 475 Søren H Mikkelsen 00:16:06
2 413 Kim Leiszner 00:19:33
3 356 Per Bomholt 00:20:02
4 362 Peter Trier 00:22:46
5 432 Poul Bruun 00:23:27
6 469 Stig Kronvold 00:25:18
7 451 Thomas Von Preyss 00:25:37
8 404 Jens Bisgaard-Petersen 00:26:12
9 459 Jon Hilmisson 00:27:22
10 466 Rasmus Haarup Lie 00:29:14
11 474 Jakob Logan Nørgaard 00:30:24
12 338 Thomas Kristensen 00:32:39
13 477 Nicolai birch 00:33:25
14 668 Michael Laursen 00:33:53
15 383 Christian Ruhe 00:34:11
16 438 Niels Henrik Biltoft 00:35:06
17 379 Per Levinsen 00:35:16
18 425 Lars Christiansen 00:36:48
19 419 Jesper Gyllensten 00:39:31
20 460 Morten Buskov 00:41:50
21 464 Jesper Sørensen 00:42:48
22 677 Poul Christoffersen 00:43:00
23 446 Kristian Melgaard 00:44:45
Drenge 7 km
1 679 Jonas Fonnesbæk Madsen 00:37:33
2 695 Anton Maribo 00:39:52
3 671 Anders Jensen 00:40:55
Mænd 7 km
1 673 Henrik Mark 00:29:43
2 682 Henrik Vosegaard 00:30:33
3 683 Jan Pinderup 00:31:14
4 699 Jan Søndergaard 00:33:39
5 689 Morten Schouenborg 00:33:43
6 697 Rasmus Maribo 00:33:50
7 674 Henrik Frost Sørensen 00:34:14
8 696 Magnus Maribo 00:34:44
9 670 Johannes M. 00:37:20
10 680 Breiner Madsen 00:37:36
11 698 Martin Mathiasen 00:38:49
12 684 Casper Bisgaard 00:40:58
13 685 Thomas Bobner 00:42:37
14 672 Jan Riis Jensen 00:43:03

 Print
© Copyright Lystrup Idrætsforening