Afdelinger   LIF   Sponsor   Aktiviteter   Støt LIF - tank OK - LIF   LIF-nyt 
Basketball
Badminton
Bordtennis
Fodbold
Gymnastik & Fitness
Håndbold
Idræt 55+
Krolf
Liffen
Løb & Motion
LYSTRUPLØBET
NISSELØBET
Nisseløbet 2016
Nisseløbet 2015
Nisseløbet 2014
Nisseløbet 2013
Nisseløbet 2012
Nisseløbet 2011
Nisseløbet 2010
Nisseløbet 2009
Nisseløbet 2008
Resultater 2007
Foto nisseløbet 2007
Resultater 2006
Foto Nisseløbet 2006
Nisseløbet 2005
Om Løb & Motion
Træning & aktiviteter
Medlem
Petanque
Svømning
Tennis
Squash

 

Nisseløbet i LIF Løb & Motion.

OG

Center-foreningen

Takker for din deltagelse i NISSELØBET

2009



Vi håber at se dig igen næste år

__________________________________________________________________________________

 


TAK til sponsorer, officials og andre, som har ydet en indsats før og under løbet og dermed gjort det muligt at afvikle løbet.

__________________________________________________________________________________

Vinderne:

Kort rute 3,5 KM

Piger

205 Emma Tonsberg 00:15:13
Kvinder 326 Vicki Bjerre 00:16:41
Drenge 247 Thomas Märcher 00:14:08
Mænd 243 Claus Vangsgård 00:15:21
Lang rute 7,0 KM
Piger 226 Sarah Winther Jensen 00:31:50
Kvinder 197 Anna Lundkvist  00:28:14
Drenge 200 Niels Byskov Kristensen 00:30:19
Mænd   331 Thomas Appel Hansen  00:24:58

 

Klik på billederne for stor udgave

__________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

Piger 3,5 km

1 205 Emma Tonsberg 00:15:13
2 245 Freja vangsgård 00:15:18
3 238 Mette Christensen 00:17:58
4 233 Cecilie Hebsgaard 00:18:28
5 290 Sidsel Sinding Andersen 00:20:24
6 191 Liv Bryde Nielsen 00:20:39
7 32 Louise H. F. Mathiesen 00:21:33
8 261 Rebecca Fleischer Vosegaard 00:22:25
9 181 Natasja Brandsborg 00:22:58
10 209 Frederikke Juhl 00:23:01
11 79 Nadja Brandsborg 00:23:03
12 270 Maja Birk de Linde 00:23:51
13 33 Helene H. F. Mathiesen 00:00:00
14 333 Ida Maria Lykke Baadgaard 00:24:42
15 334 Julie K. Madsen 00:24:44
16 204 Anna Byskov Kristensen 00:25:39
17 203 Julie Tonsberg 00:25:40
18 31 Cilja Bisgaard-Bobner 00:26:39
19 215 Amalie Kjær Mark 00:27:50
20 214 Sofie Kjær Mark 00:27:55
21 211 Benedikte Hovmand Mortensen 00:28:16
22 281 Emma Bodholt 00:28:18
23 212 Karoline Hovmand Mortensen 00:28:23
24 287 Louise Bodholt 00:28:29
25 269 Rosa Birk de Linde 00:28:34
26 267 Mathilde Gyllensten 00:28:37
27 329 Amalie Frederiksen 00:29:06
28 224 Line Biltoft 00:29:59
29 304 Julie Michelsen 00:30:08
30 325 Johanne Bjerre 00:30:13
31 193 Line Walther 00:30:46
32 306 Camilla H. Jensen 00:30:58
33 322 Freja Levring Egekvist 00:31:38
34 323 Nikoline Levring Egekvist 00:31:40
35 189 Liva Grønlund Lind 00:33:27
36 187 Freja Grønlund Lind 00:33:31
37 282 Ingrid Juliane Jensen 00:37:43

Kvinder 3,5 km

1 326 Vicki Bjerre 00:16:41
2 288 Helle Sinding 00:17:32
3 242 Susanne Vangsgård 00:18:46
4 220 Connie Almind 00:19:07
5 258 Dorte J Sørensen 00:19:40
6 180 Teresa Brandsborg 00:20:30
7 313 Susanne Stampe Rasmussen 00:20:50
8 78 Camilla Bisgaard-Petersen 00:20:56
9 316 Maria Dyhrberg Rasmussen 00:21:23
10 46 Pernille Jørgensen 00:21:40
11 277 Jette Lyngholm Nielsen 00:22:09
12 305 Helle Michelsen 00:22:23
13 210 Susan Juhl 00:23:09
14 265 Rikke Agervig 00:25:22
15 308 Signe Toft Riis Jensen 00:25:28
16 206 Charlotte Tonsberg 00:25:44
17 207 Betina Zedelfune 00:25:51
18 44 Lene Bisgaard-Petersen 00:26:41
19 216 Grethe Mark 00:27:58
20 280 Britta Bodholt 00:28:25
21 213 Anne Charlotte Hovmand 00:28:26
22 272 Mette Birk de Linde 00:28:40
23 271 Henriette Gyllensten 00:28:45
24 314 Anja Frederiksen 00:29:08
25 225 Jane Biltoft 00:30:00
26 195 Hanne Walther 00:30:48
27 307 Jeanette Rasmussen 00:31:00
28 229 Dorte Kähler 00:33:00
29 186 Hanne Grønlund Lind 00:33:42
30 283 Annemette Jensen 00:37:46
31 293 Gitte K. Røn 00:38:47

Piger 7 km

1 226 Sarah Winther jensen 00:31:50
2 12 Mikela Pilgaard Jensen 00:54:06

Kvinder 7 km

1 197 Anna Lundkvist 00:28:14
2 297 Anne Mette Frost 00:35:30
3 182 Lone Terndrup 00:35:32
4 192 Jette Apel Hansen 00:38:09 Skødstrup løbeklub
5 319 Tine Damkjær 00:38:24
6 295 Iben Troilsgaard 00:38:48
7 208 Helle Kiilerich 00:39:48 Skødstrup løbeklub
8 184 Tine Behrendt 00:41:53
9 332 Hanne Lykke 00:43:20
10 183 Charlotte Venstrup 00:45:07
11 77 Sanne Pilgaard Jensen 00:46:51

Drenge 3,5 km

1 247 Thomas Märcher 00:14:08
2 223 Sune Viberg 00:16:03
3 240 Thais Aalling 00:16:47
4 241 Joah Aalling 00:16:52
5 219 Marcus Almind 00:17:09
6 289 Steven Sinding Andersen 00:17:36
7 273 Jonas F. Madsen 00:17:39
8 236 Rasmus Hougaard Porsfelt 00:17:55
9 303 Jacob Michelsen 00:18:31
10 315 Christian Raaby 00:18:42
11 244 Bjarke Vangsgård 00:19:00
12 194 Bo Walther 00:19:12
13 256 Emil Gileson 00:19:30
14 259 Nicolai J. Bach 00:19:36
15 254 Oliver Stephansen 00:20:43
16 312 Sebastian 21:00:00
17 252 Timo Pinderup 00:21:28
18 221 Rasmus Foged 00:21:44
19 309 Anders Toft Riis Jensen 00:21:51
20 286 Uffe Friis Jensen 00:22:00
21 278 Kristian Katholm Nielsen 00:22:07
22 285 Halfdan Friis Jensen 00:22:11
23 234 Kasper Hebsgaard 00:23:07
24 264 Malthe-Emil Agervig 00:25:19
25 248 Christian Elias Märcher 00:25:25
26 263 Magnus Agervig 00:26:59
27 268 Christian Birk de Linde 00:28:43
28 230 Mikkel Kähler 00:32:58
29 188 Aske Grønlund Lind 00:33:44
30 292 Thor Kidmose Røn 00:38:44

Mænd 3,5 km

1 243 Claus Vangsgård 00:15:21
2 196 Jan Walther 00:17:52
3 239 Carsten Aalling 00:18:05
4 311 Karl Emil Madsen 00:18:20
5 190 Per Bomholdt 00:19:19
6 291 Jørgen Ove Andersen 00:20:27
7 45 Casper Bisgaard-Petersen 00:20:54
8 317 Michael Johanson 00:21:04
9 255 Brian Gisleson 00:21:09
10 179 Martin F. Mathiesen 00:21:37
11 222 Brian Foged 00:21:47
12 284 Asbjørn Friis Jensen 00:22:13
13 217 Niels Erik MarK 00:22:20
14 235 Stefan Hebsgaard 00:23:05
15 246 Torben Märcher 00:25:24
16 310 Jan Riis Jensen 00:25:30
17 228 Nicolai Kähler 00:25:33
18 43 Jens Bisgaard-Petersen 00:26:44
19 327 Ulrik Bjerre 00:30:15
20 302 Mogens Michelsen 00:30:27
21 328 Rune Frederiksen 00:31:05
22 321 John Levring 00:31:44
23 185 Niklas Grønlund Lind 00:33:25

Drenge 7 km

1 200 Niels Byskov Kristensen 00:30:19
2 199 Jeppe Tonsberg 00:31:53
3 251 Mathias Rasmussen 00:35:36
4 227 Markus Ingemann Jepsen 00:35:41
5 262 Lasse Hougesen 00:39:33
6 250 Emil Borup 00:44:55
7 2 Oliver Pilgaard Jensen 00:54:01

Mænd 7 km

1 331 Thomas Appel Hansen 00:24:58
2 260 Henrik Vosegaard 00:27:32
3 198 Lars Lundkvist 00:28:11
4 237 Henrik Christensen 00:28:48
5 253 Frands Petersen 00:29:35
6 201 Emil Tonsberg 00:30:17
7 318 Morten Schounborg 00:30:31
8 300 Jan Søndergaard 00:30:34
9 47 Andreas Bisgaard-Petersen 00:31:09
10 274 Breiver Madsen 00:32:04
11 257 Thomas Sørensen 00:32:10
12 296 Henrik Larsen 00:33:03
13 275 Anders Hornbæk 00:33:35
14 294 Søren Kanstrup 00:34:10
15 330 Michael Laursen 00:35:19
16 279 Jan Bodholt 00:35:23
17 202 Niels Tonsberg 00:39:16
18 298 Niels Elmer 00:39:48
19 249 Morten Pedersen 00:44:58                                

 Print
© Copyright Lystrup Idrætsforening