Afdelinger   LIF   Sponsor   Aktiviteter   Støt LIF - tank OK - LIF   LIF-nyt 
Basketball
Badminton
Bordtennis
Fodbold
Gymnastik & Fitness
Håndbold
Idræt 55+
Krolf
Liffen
Løb & Motion
LYSTRUPLØBET
NISSELØBET
Nisseløbet 2016
Nisseløbet 2015
Nisseløbet 2014
Nisseløbet 2013
Nisseløbet 2012
Nisseløbet 2011
Nisseløbet 2010
Nisseløbet 2009
Nisseløbet 2008
Resultater 2007
Foto nisseløbet 2007
Resultater 2006
Foto Nisseløbet 2006
Nisseløbet 2005
Om Løb & Motion
Træning & aktiviteter
Medlem
Petanque
Svømning
Tennis
Squash

Nisseløbet i LIF Løb & Motion.

OG

Center-foreningen

Takker for din deltagelse i NISSELØBET

2008



Vi håber at se dig igen næste år

 

Udskrivning af diplom.

Diplom


TAK til sponsorer, officials og andre, som har ydet en indsats før og under løbet og dermed gjort det muligt at afvikle løbet.

__________________________________________________________________________________


 

Piger 3,5 km

       
  1 63 Hannah Hesselholdt 00:16:27
  2 172 Cecilie Foss Madsen 00:18:39
  3 65 Mette S. Andersen 00:19:37
  4 54 Helena Ingerslev 00:19:46
  5 21 Freia Agervig Pedersen 00:19:54
  6 174 Sofie Stampe Leiszner 00:20:08
  7 14 Anne-Kathrine Jørgensen 00:20:28
  8 134 Liv Bryde Nielsen 00:20:48
  9 95 Helena Falsig 00:22:08
  10 91 Chilli Aalling 00:23:25
  11 30 Rikke Ringgaard 00:23:28
  12 151 Asta V. Nielsen 00:23:38
  13 115 Nanna Porsfelt 00:23:45
  14 143 Camilla Pedersen 00:24:33
  15 144 Sabine Vind 00:24:34
  16 159 Sidsel Sinding Andersen 00:25:13
  17 25 Teresa Brandsborg 00:25:23
  18 55 Mathilde Andersen 00:25:27
  19 40 Amalie Ruhe 00:25:40
  20 41 Stine Ruhe 00:26:35
  21 90 Ann Aalling 00:26:41
  22 36 Simone Hassager 00:28:09
  23 6 Lærke Beck 00:28:36
  24 27 Natasja Brandsborg 00:28:41
  25 26 Nadja Brandsborg 00:28:43
  26 24 Line Biltoft 00:29:17
  27 42 Maja Ruhe 00:31:39
  28 5 Freja Beck 00:31:47
  29 170 Katrine Jensen 00:32:00
  30 169 Camilla Jensen 00:32:06
  31 15 Marie-Louise Jørgensen 00:32:16
  32 146 Christian Clemens 00:35:10
  33 165 Amalie Frederiksen 00:35:39
  34 11 Olivia F. Jensen 00:35:56
  35 74 Julie Rasmussen 00:36:06
  36 10 Victoria F. Jensen 00:36:11
  37 85 Frederikke Birch 00:40:56
  38 86 Mikkeline Birch 00:41:00
  39 129 Liva Grønlund Lind 00:41:31
  40 128 Freja Grønlund Lind 00:41:35
  41 83 Camille Rosbjerg 00:41:56
  42 84 Julie Rosbjerg 00:42:04
  43 147 Caroline Clemens 00:42:18
  44 37 Kira Agerup 00:42:34
         

Kvinder 3,5 km

       
  1 158 Helle Sinding Sørensen 00:19:07
  2 118 Lene Viberg 00:19:50
  3 154 Charlotte Nedergaard 00:19:56
  4 173 Susanne Stampe Rasmussen 00:20:25
  5 16 Trine Hansen 00:20:47
  6 150 Mette Thielke 00:21:59
  7 51 Conni Almind 00:23:20
  8 29 Karin Ringgard 00:23:31
  9 113 Helle Porsfelt 00:23:47
  10 61 Marianne Hesselholdt 00:24:01
  11 124 Jeanette Jensbæk 00:25:44
  12 39 Tina Ruhe 00:26:37
  13 75 Ida Rasmussen 00:26:48
  14 155 Kirsten Møldrup 00:26:51
  15 122 Mette Hanrath 00:27:54
  16 23 Jane Biltoft 00:29:13
  17 141 Puk Agerup 00:29:33
  18 19 Rikke Agervig 00:31:17
  19 7 Anette Rytkønen 00:31:44
  20 168 Jeanette Rasmussen 00:32:08
  21 3 Margrethe Kjeldsen 00:32:13
  22 149 Lene Clemens 00:35:17
  23 166 Anja Frederiksen 00:35:36
  24 9 Charlotte F. Jensen 00:36:13
  25 178 Isabell Simonsen 00:37:09
  26 70 Henny Rasmussen 00:39:11
  27 132 Hanne Grønlund Lind 00:41:34
  28 35 Ann Levisen 00:42:36
  29 111 Aase Back Kjeldsen 00:48:26
         

Piger 7 km

       
  1 13 Dorthea Jørgensen 00:31:15
  2 53 Maria Ingerslev 00:41:03
  3 152 Elin Vestergaard Nielsen 00:57:12
         

Kvinder 7 km

       
  1 116 Maria Østergaard 00:28:07
  2 66 Anne-Mette Frost 00:35:25
  3 1 Jette Appel Hansen 00:35:45
  4 59 Ellen Lykke 00:37:00
  5 48 Helle Kiilerich 00:37:36
  6 49 Inge Miltersen 00:37:38
  7 72 Tina Rasmussen 00:37:40
  8 176 Vicki Dannemand 00:37:53
  9 52 Pia Ingerslev 00:41:07
         

Drenge 3,5 km

       
  1 120 Thomas Märcher 00:15:05
  2 97 Theis B. Fly 00:15:08
  3 28 Nicolai Bundsgaard 00:16:30
  4 163 Jacob 00:17:11
  5 136 Sebastian Bryde Nielsen 00:17:25
  6 117 Sune Viberg 00:18:17
  7 114 Rasmus Porsfelt 00:18:20
  8 157 Steven Sinding Andersen 00:19:03
  9 156 Marcus Møldrup 00:20:00
  10 130 Tino Pinderup 00:20:13
  11 88 Joah Aalling 00:20:20
  12 175 Sebatian Stampe Leisner 00:20:26
  13 160 Hans-Christian Kjeldsen 00:20:42
  14 64 Adam Hesselholdt 00:21:55
  15 50 Marcus Almind 00:23:17
  16 20 Magnus Agervig Pedersen 00:25:25
  17 123 Malte-Marias Jensbæk Gregersen 00:25:50
  18 99 Tobias Thomassen 00:26:32
  19 73 Simon Rasmussen 00:26:43
  20 98 Emil Gisleson 00:27:10
  21 121 Jonas Hanrath 00:28:00
  22 94 Martin Falsig 00:31:02
  23 22 Malthe Emil Agervig Pedersen 00:31:19
  24 57 Mathias Lykke Johansen 00:33:02
  25 56 Johan Lykke-Andersen 00:33:04
  26 76 Niels Peter Rasmussen 00:39:07
  27 131 Aske Grønlund Lind 00:41:24
  28 102 Tue Trøstrup Egense 00:42:25
  29 104 Noah Trøstrup Egense 00:42:29
  30 101 Jens Chr. Petersen 00:42:43
  31 103 Iben Petersen 00:42:51
  32 110 Mads Back Kjeldsen 00:47:41
  33 108 Jacob Back Kjeldsen 00:48:05
  34 107 Casper Skyum Nielsen 00:48:23
         

Mænd 3,5 km

       
  1 62 Jørgen Hesselholdt 00:14:40
  2 127 Rasmus Søby 00:14:43
  3 96 Kenneth Kastberg 00:16:07
  4 162 Henrik Roland 00:17:21
  5 81 Per Bomholt 00:17:48
  6 112 Jesper Porsfelt 00:18:23
  7 145 Peter Fritz Nielsen 00:20:10
  8 87 Carsten Aallling 00:20:18
  9 135 Alex Bryde Nielsen 00:20:51
  10 119 Verner Hansen 00:23:49
  11 177 René Kvist Andersen 00:25:19
  12 18 Claus Thyge Pedersen 00:25:21
  13 100 Brian Gisleson 00:27:13
  14 34 Per Levisen 00:28:13
  15 93 Michael Falsig 00:31:08
  16 38 Christian Ruhe 00:31:37
  17 17 Niels Jørgensen 00:32:19
  18 69 Lars Rasmussen 00:35:20
  19 167 Rune Frederiksen 00:35:40
  20 8 Frank F. Jensen 00:35:48
  21 161 Jørgen Ove Andersen 00:36:30
  22 171 Frants Jensen 00:36:39
  23 92 Nicolai Birch 00:41:02
  24 133 Niklas Grønlund Lind 00:41:16
  25 82 Kristian Meldgaard 00:42:08
  26 148 Casper Clemens 00:42:20
  27 106 Mads Kristensen 00:42:31
  28 105 Jeff Petersen 00:42:47
  29 109 Peder Kjeldsen 00:47:59
         

Drenge 7 km

       
  1 153 Emil Madsen 00:26:19
  2 4 Asbjørn Beck 00:31:14
  3 126 Asbjørn Mikkelsen 00:34:45
  4 89 Thais Aalling 00:34:50
         

Mænd 7 km

       
  1 67 Niels Peter Heiby 00:26:28
  1 137 Bent Brauer 00:28:04
  2 142 Kim Stausholm 00:28:46
  3 71 Troels Rasmussen 00:29:56
  4 60 Søren Andersen 00:34:02
  5 140 Christian Halling 00:36:45
  6 80 Søren Høyer 00:38:13
  7 68 Bjarne Sørensen 00:38:21

 Print
© Copyright Lystrup Idrætsforening