Afdelinger   LIF   Sponsor   Aktiviteter   Støt LIF - tank OK - LIF   LIF-nyt 
Basketball
Badminton
Bordtennis
Fodbold
Gymnastik & Fitness
Håndbold
Idræt 55+
Krolf
Liffen
Løb & Motion
LYSTRUPLØBET
Statistik
Lystrupløbet 2013
Lystrupløbet 2012
Lystrupløbet 2011
Lystrupløbet 2010
Lystrupløbet 2009
Lystrupløbet 2008
Lystrupløbet 2007
Lystrupløbet 2006
Lystrupløbet før 2006
Lystrupløbet 2014
Lystrupløbet 2015
Lystrupløbet 2016
NISSELØBET
Om Løb & Motion
Træning & aktiviteter
Medlem
Petanque
Svømning
Tennis
Squash

 

 

Takker for din deltagelse i

Forårsklassikeren Lystrup Løbet onsdag den 23. maj 2007 
502 løbere gennem førte løbet

Vi håber at se dig igen næste år


5 km

Følgende vandt
Piger (U/15 år)  Elisabeth H. Larsen   23:40
Drenge (U/15 år) Jonas S. Ingerslev    20:46
Kvinder          Helena Marie Meyer    23:22
Mænd             Søren Jørgensen       16:52

             
10 km   

      
Følgende vandt
Piger (U/15 år)  
Drenge (U/15 år) Johan Silkjær         36:54
Kvinder          Helle Villumsen       39:40
Mænd             Mads V. Madsen              32:54

Udskriv diplom ved at klikke her:

Diplom


TAK til sponsorer, officials og andre, som har ydet en indsats før og under løbet og dermed gjort det muligt at afvikle løbet.

På gensyn ved Lystrup Løbet 2008

__________________________________________________________________________________


 

Resultat 5 km.

Piger.

1

00:23:40

195

Elisabeth Holmberg Larsen

 

Piger

2

00:24:17

113

Sofie Saabye Hornbæk

 

Piger

3

00:25:36

303

Emma Thastum

 

Piger

4

00:26:53

153

Maria Schultz Ingerslev

 

Piger

5

00:26:58

86

Hannah Hesselholdt

 

Piger

6

00:28:14

98

Caroline Gjern Andersen

 

Piger

7

00:28:21

149

Stine Ramsing

 

Piger

8

00:28:22

148

Ninna Hoffmann

 

Piger

9

00:28:44

315

Anne Sophie Damgaard

 

Piger

10

00:29:01

264

Nadine Erland

 

Piger

11

00:29:24

105

Elisabeth Breddam Slæggerup

 

Piger

12

00:30:12

280

Amalie G. Larsen

 

Piger

13

00:30:17

218

Cecilie Foss Madsen

 

Piger

14

00:30:39

101

Chilli Aalling

 

Piger

15

00:31:29

301

Helena Falsig

 

Piger

16

00:31:40

154

Helena Schultz Ingerslev

 

Piger

17

00:31:48

308

Caroline Iversen

 

Piger

18

00:31:53

254

Sofie L. Sundwall

 

Piger

19

00:32:27

312

Cecilie Juul

 

Piger

20

00:32:49

186

Dicte Gløvermose Nielsen

 

Piger

21

00:32:51

221

Nicolas F. Schwennesen

 

Piger

22

00:33:16

93

Sofie Riis

 

Piger

23

00:33:33

327

Viva Rask Amundsen

 

Piger

24

00:33:34

321

Anne Sofie Aakjær

 

Piger

25

00:35:15

167

Rikke Ringgaard

 

Piger

26

00:36:13

191

Nicoline Due Smedegaard

 

Piger

27

00:37:12

168

Olivia Sønderholm

 

Piger

28

00:37:12

283

Signe Skallerup

 

Piger

29

00:37:13

282

Anna Lemme

 

Piger

30

00:37:14

262

Hannah Vig

 

Piger

31

00:38:14

341

Louise Bodholt

 

Piger

32

00:38:18

226

Sofie Busk

 

Piger

33

00:38:19

227

Cathrine Dreyer

 

Piger

34

00:38:24

342

Emma Bodholt

 

Piger

35

00:38:44

140

Camilla Hauge Hansen

 

Piger

36

00:39:21

286

Simone Hassager

 

Piger

37

00:39:31

180

Katrine Windfeld Jakobsen

 

Piger

38

00:40:04

275

Johanna Ridder

 

Piger

39

00:40:10

276

Cecilie 

 

Piger

40

00:41:49

104

Simone Breddam Frandsen

 

Piger

41

00:42:52

144

Anne Daugaard Nielsen

 

Piger

42

00:43:35

233

Lærke Brandt

 

Piger

43

00:43:37

229

Andrea Schmidt

 

Piger

44

00:43:48

102

Ann Aalling

 

Piger

45

00:46:24

230

Johanne Schmidt

 

Piger

46

00:46:27

232

Luna Skallerup

 

Piger

47

00:48:16

305

Kristina

 

Piger

48

00:49:28

339

Tessa Hansen

 

Piger

49

00:49:35

246

Diana Jørgensen

 

Piger

50

00:50:39

202

Kathrine Messell

 

Piger

51

00:52:20

7

Gry Ladefoged

Danske Bank

Piger

52

00:52:21

8

Grith Ladefoged

Danske Bank

Piger

53

DNF

68

Anne Sophie Damgaard

Oversætterhuset

Piger

54

DNF

115

Tessa Margrethe Wiinberg

 

Piger

55

DNF

118

Louise Krüger Bodholt

 

Piger

56

DNF

119

Emma Krüger Bodholt

 

Piger

57

DNF

125

Anne Edsen

 

Piger

58

DNF

215

Helena Falsig

 

Piger

Drenge.

1

00:20:46

152

Jonas Schultz Ingerslev

 

Drenge

2

00:21:15

325

Rasmus Borup

 

Drenge

3

00:21:32

190

Frederik Due Smedegaard

 

Drenge

4

00:22:16

129

Søren Stoltenberg

 

Drenge

5

00:22:34

58

Sebastian Bryde Nielsen

LIF Løb og Motion

Drenge

6

00:22:52

139

Markus Overvad Bachmann

 

Drenge

7

00:22:57

340

Sami

 

Drenge

8

00:23:25

328

Nicolai Borup

 

Drenge

9

00:23:45

252

Sune Viberg

 

Drenge

10

00:24:03

292

Mikkel Mylund

 

Drenge

11

00:24:10

224

Mads Tuborg Christensen

 

Drenge

12

00:24:12

295

Julius Lykke

 

Drenge

13

00:24:15

217

Benjamin T. Larsen

 

Drenge

14

00:25:10

225

Kasper S. Nielsen

 

Drenge

15

00:25:11

241

Victor Søby

 

Drenge

16

00:25:13

289

Mads Fonager

 

Drenge

17

00:25:35

201

Benjamin Wiellersen

 

Drenge

18

00:25:51

239

Søren Rasmussen

 

Drenge

19

00:25:55

200

Jakob Weillersen

 

Drenge

20

00:25:58

243

Jacob Nørskov

 

Drenge

21

00:26:59

238

Magnus Holm Spange

 

Drenge

22

00:27:18

171

Lasse Letager Hansen

 

Drenge

23

00:27:34

266

Tobias Munch

 

Drenge

24

00:27:36

164

Nichlas Overballe

 

Drenge

25

00:27:53

111

Viktor Haldborg

 

Drenge

26

00:27:53

345

Ibrahim Allanmi

 

Drenge

27

00:28:02

265

Mathias Erland

 

Drenge

28

00:28:24

261

Rasmus Krog Horne

 

Drenge

29

00:28:37

220

Jonatan F. Schwennesen

 

Drenge

30

00:28:49

284

Emil Nørgaard

 

Drenge

31

00:28:53

10

Andreas M. Mikkelsen

Danske Bank

Drenge

32

00:28:55

110

Alexander Klostergaard

 

Drenge

33

00:29:14

87

Adam Hesselholdt

 

Drenge

34

00:29:15

91

Bastian Jensen

 

Drenge

35

00:30:07

100

Thais Aalling

 

Drenge

36

00:30:19

132

Rasmus Brund Storkehave

 

Drenge

37

00:30:21

240

Jacob Roland

 

Drenge

38

00:30:48

317

Malte Stausholm

 

Drenge

39

00:31:11

326

Chritian Frederiksen

 

Drenge

40

00:31:32

314

Philip Klausen

 

Drenge

41

00:31:43

184

Gustav Serup

 

Drenge

42

00:31:44

183

Frederik Serup

 

Drenge

43

00:31:56

14

Valdemar Rojek Simonsen

Hammel GF Løb og Motion

Drenge

44

00:35:21

181

Kasper Windfeld Jakobsen

 

Drenge

45

00:36:03

157

Christopher Mellergaard Eriksen

 

Drenge

46

00:36:20

257

Marc S. Hansen

 

Drenge

47

00:36:30

147

Ruben Elbinger Gramstrup

 

Drenge

48

00:37:21

269

Jakob Bundgaard

 

Drenge

49

00:38:35

219

Benjamin F. Schwennesen

 

Drenge

50

00:38:41

245

Patrick Pedersen

 

Drenge

51

00:39:42

247

Carl Alkil

 

Drenge

52

00:40:17

337

Peter Grønlund

 

Drenge

53

00:40:40

209

Rasmus Søndergaard

 

Drenge

54

00:40:42

268

Tino Pinderup

 

Drenge

55

00:40:52

285

Jonas Pesto

 

Drenge

56

00:40:54

99

Joah Aalling

 

Drenge

57

00:42:17

299

Rasmus Mølby Nielsen

 

Drenge

58

00:48:04

235

Noah Moldt Kure

 

Drenge

59

00:50:42

203

Lasse Messell

 

Drenge

60

00:51:20

310

Jonas Rasmussen

 

Drenge

61

00:52:47

216

Martin Falsig

 

Drenge

62

DNF

126

Jakob Edsen

 

Drenge

63

DNF

304

Martin Falsig

 

Drenge

Kvinder.

1

00:21:52

OFF

Maria Østergaard

LIF Løb og Motion 

Kvinder

2

00:23:22

75

Helena Marie Meyer

Terma

Kvinder

3

00:23:47

21

Pernille Sejr

Hinnerup Løberne

Kvinder

4

00:24:15

273

Hanne Mette Ridder

 

Kvinder

5

00:24:47

15

Birgitte Rojek

Hammel GF Løb og Motion

Kvinder

6

00:24:48

32

Dorte Elleby

Hinnerup Løberne

Kvinder

7

00:24:51

338

Sarah Madsen

 

Kvinder

8

00:24:58

17

Rikke Nielsen

Hinnerup Løberne

Kvinder

9

00:25:04

20

Helle Hansen

Hinnerup Løberne

Kvinder

10

00:25:16

189

Anne Marie Nim

 

Kvinder

11

00:25:38

193

Bodil Brix Thomsen

 

Kvinder

12

00:25:40

OFF

Bettina Thomassen

LIF Løb og Motion

Kvinder

13

00:25:43

OFF

Kirsten Bargholz

LIF Løb og Motion

Kvinder

14

00:25:47

OFF

Elisabeth Kruse

LIF Løb og Motion

Kvinder

15

00:26:04

29

Lenette Duch

Hinnerup Løberne

Kvinder

16

00:26:05

39

Lisbeth Gadeberg

Hinnerup Løberne

Kvinder

17

00:26:07

288

Hanne Holme Villadsen

 

Kvinder

18

00:26:12

22

Karin Strøm

Hinnerup Løberne

Kvinder

19

00:26:14

33

Marianne Lysdahl

Hinnerup Løberne

Kvinder

20

00:26:15

18

Marianne Høllund

Hinnerup Løberne

Kvinder

21

00:26:15

175

Kirsten Vestergaard Jensen

Skødstrup løbeklub

Kvinder

22

00:26:23

30

Trine Bak

Hinnerup Løberne

Kvinder

23

00:26:43

37

Conni Sønderskov

Hinnerup Løberne

Kvinder

24

00:27:02

OFF

Marianne Hoffmeister

LIF Løb og Motion

Kvinder

25

00:27:04

24

Mette Bødker

Hinnerup Løberne

Kvinder

26

00:27:06

278

Lisbeth Ingerslev

 

Kvinder

27

00:27:08

309

Anni S. Jensen

 

Kvinder

28

00:27:12

297

Ditte Lunding

 

Kvinder

29

00:27:19

67

Lis Wortmann

LIF Løb og Motion

Kvinder

30

00:27:21

296

Christine Petersen

 

Kvinder

31

00:27:23

108

Christina Breddam

 

Kvinder

32

00:27:30

318

Frederikke Abrahamsen

 

Kvinder

33

00:27:33

96

Helle Gjern Andersen

 

Kvinder

34

00:27:41

234

Britta Høje Sørensen

 

Kvinder

35

00:27:43

27

Karin Hvidberg Nielsson

Hinnerup Løberne

Kvinder

36

00:27:46

28

Anne Lene Knudsen

Hinnerup Løberne

Kvinder

37

00:27:49

332

Annette Andersen

 

Kvinder

38

00:27:50

174

Dorthe Elsig

Skødstrup løbeklub

Kvinder

39

00:27:50

138

Birgitte Obel

 

Kvinder

40

00:28:05

42

Lone Glarbo

Hinnerup Løberne

Kvinder

41

00:28:20

291

Charlotte Weitce

 

Kvinder

42

00:28:22

106

Maria Breddam Slæggerup

 

Kvinder

43

00:28:26

253

Lene Viborg

 

Kvinder

44

00:28:32

176

Mette Thielke

Skødstrup løbeklub

Kvinder

45

00:28:39

145

Tina Ruhe

 

Kvinder

46

00:28:42

330

Janni Egense

 

Kvinder

47

00:28:52

71

Julia Budde

Terma

Kvinder

48

00:29:02

123

Brit Borup

 

Kvinder

49

00:29:08

13

Kirsten S. Eriksen

Danske Bank

Kvinder

50

00:29:20

11

Joan M. Mikkelsen

Danske Bank

Kvinder

51

00:29:25

1

Jytte Laursen

BMI-Motion

Kvinder

52

00:29:27

159

Helle Bonde Kjeldsen

 

Kvinder

53

00:29:29

90

Bettina Jensen

 

Kvinder

54

00:29:38

49

Trine Dyrgaard

LIC

Kvinder

55

00:29:44

198

Helle Weillersen

 

Kvinder

56

00:29:56

250

Solvei Andersen

 

Kvinder

57

00:29:58

323

Mette Harpelund

 

Kvinder

58

00:30:04

177

Vicki Dannemand

Skødstrup løbeklub

Kvinder

59

00:30:04

OFF

Mette Horne

LIF Løb og Motion

Kvinder

60

00:30:06

142

Birgitte Thomsen

 

Kvinder

61

00:30:29

25

Bodil Skorstensgaard

Hinnerup Løberne

Kvinder

62

00:30:32

124

Dorthe Jepsen

 

Kvinder

63

00:30:41

131

Ulla Brund Storkehave

 

Kvinder

64

00:30:42

324

Ulla Bjerring

 

Kvinder

65

00:30:48

281

Marie Hauge Pedersen

 

Kvinder

66

00:30:49

OFF

Hanne Schmidt

LIF Løb og Motion

Kvinder

67

00:30:52

55

Anne Hovmand Mortensen

LIF Løb og Motion

Kvinder

68

00:31:13

335

Hanne Schmidt

 

Kvinder

69

00:31:26

84

Marianne Hesselholdt

 

Kvinder

70

00:31:32

336

Alice Lindhoff

 

Kvinder

71

00:31:50

34

Marianne Hansen

Hinnerup Løberne

Kvinder

72

00:32:06

150

Helle Hoffmann

 

Kvinder

73

00:32:29

23

Lise Nielsen

Hinnerup Løberne

Kvinder

74

00:32:33

83

Mette Mellergaard

 

Kvinder

75

00:32:39

120

Lise Jonassen

 

Kvinder

76

00:32:40

205

Pia Kühnell

 

Kvinder

77

00:32:41

199

Birgitte Thøgersen

 

Kvinder

78

00:32:42

146

Charlotte Rousing

 

Kvinder

79

00:32:51

117

Britta Krüger Bodholt

 

Kvinder

80

00:32:53

223

Tine Fuglsang

 

Kvinder

81

00:32:56

334

Else Vedsø

 

Kvinder

82

00:32:58

251

Hanne Kleis

 

Kvinder

83

00:33:00

267

Mette Munch

 

Kvinder

84

00:33:01

207

Kirsten Fiil

 

Kvinder

85

00:33:07

35

Tina Deleurant

Hinnerup Løberne

Kvinder

86

00:33:09

208

Katrine Fiil

 

Kvinder

87

00:33:15

92

Katrine Riis

 

Kvinder

88

00:33:29

44

Lilian Damkjær

LIC

Kvinder

89

00:33:31

47

Liselotte Nielsen

LIC

Kvinder

90

00:33:33

322

Marianne Åkjær

 

Kvinder

91

00:33:37

329

Heidi Andersen

 

Kvinder

92

00:34:03

73

Sigrid Hornbæk

Terma

Kvinder

93

00:34:15

122

Tina Frederiksen

 

Kvinder

94

00:34:23

26

Lone Glargaard

Hinnerup Løberne

Kvinder

95

00:34:36

331

Inger Johansen

 

Kvinder

96

00:34:46

121

Pernille Wissendorf Schrøder

 

Kvinder

97

00:35:04

178

Aase Birkely

Skødstrup løbeklub

Kvinder

98

00:35:33

260

Lis Nielsen

 

Kvinder

99

00:36:09

212

Gitte Therkildsen

 

Kvinder

100

00:36:09

211

Laura Dam Povlsen

 

Kvinder

101

00:36:20

52

Ida Rasmussen

LIF Løb og Motion

Kvinder

102

00:36:27

192

Kirsten Due Smedegaard

 

Kvinder

103

00:36:29

64

Marie Elbinger Gramstrup

LIF Løb og Motion

Kvinder

104

00:37:05

72

Birthe Christensen

Terma

Kvinder

105

00:37:09

169

Karin Ringgaard

LIF Løb og Motion

Kvinder

106

00:37:18

128

Rikke Christiansen

 

Kvinder

107

00:37:21

263

Helle Jakobsen

 

Kvinder

108

00:37:23

270

Joan Bundgaard

 

Kvinder

109

00:38:45

141

Lajla Hauge Hansen

 

Kvinder

110

00:39:10

16

Anette Kehlet Jensen

Hammel GF Løb og Motion

Kvinder

111

00:39:28

53

Ann Levisen

LIF Løb og Motion

Kvinder

112

00:39:34

182

Tine Windfeld

 

Kvinder

113

00:40:56

103

Birgitte Aalling

 

Kvinder

114

00:42:13

74

Vibeke Høj

Terma

Kvinder

115

00:42:19

300

Annette Mølby Nielsen

 

Kvinder

116

00:42:55

143

Lone Daugaard Jacobsen

 

Kvinder

117

00:46:22

228

Louise Schmidt

 

Kvinder

118

00:47:38

187

Anne Gløvermose Nielsen

 

Kvinder

119

00:49:37

248

Margit Nielsen

 

Kvinder

120

00:51:51

204

Annette Jørgensen

 

Kvinder

121

00:52:46

214

Marian Falsig

 

Kvinder

122

00:52:48

6

Anne Merete Møller

Danske Bank

Kvinder

123

00:53:47

135

Kirsten Poulsen

 

Kvinder

124

00:54:03

137

Mette Overgaard

 

Kvinder

125

00:54:09

136

Laila Kuhnau

 

Kvinder

126

DNF

4

Dorthe Krüger

Danske Bank

Kvinder

127

DNF

114

Britt Saabye

 

Kvinder

128

DNF

127

Vibeke Edsen

 

Kvinder

129

DNF

133

Jette Bernhardt

 

Kvinder

130

DNF

134

Anna Hjortshøj

 

Kvinder

131

DNF

158

Hanne L. Schmidt

 

Kvinder

132

DNF

170

Anne Mette Kristiansen

 

Kvinder

133

DNF

306

Mariane Falsig

 

Kvinder

Mænd.

1

00:16:52

279

Søren Jørgensen

 

Mænd

2

00:17:13

63

Arne Frederiksen

LIF Løb og Motion

Mænd

3

00:17:34

293

Andreas Sabroe

 

Mænd

4

00:18:17

162

Jakob Bausager

 

Mænd

5

00:19:10

287

Per Mortensen

 

Mænd

6

00:19:12

277

Mattias Ingerslev

 

Mænd

7

00:19:18

333

Ulrik Bjerre

 

Mænd

8

00:19:40

197

Rene Weillersen

 

Mænd

9

00:20:07

94

Per Christensen

 

Mænd

10

00:20:23

62

Andrè Christensen

LIF Løb og Motion

Mænd

11

00:20:30

307

Morten Bach

 

Mænd

12

00:20:37

85

Jørgen Hesselholdt

 

Mænd

13

00:20:39

57

Allan Klostergaard

LIF Løb og Motion

Mænd

14

00:20:48

256

Ole Friis Østergaard

 

Mænd

15

00:21:08

60

Lars Skaarup Pedersen

LIF Løb og Motion

Mænd

16

00:21:29

19

Niels Bo Nielsen

Hinnerup Løberne

Mænd

17

00:21:41

151

Thorbjørn Schultz Ingerslev

 

Mænd

18

00:22:03

166

Lasse Christensen

 

Mænd

19

00:22:05

82

Christian Ravn

Terma

Mænd

20

00:22:17

79

Boe Mark

Terma

Mænd

21

00:22:36

61

Gunnar Christensen

LIF Løb og Motion

Mænd

22

00:22:37

255

Peter Tolmark

 

Mænd

23

00:22:39

36

Jørgen Græsholt

Hinnerup Løberne

Mænd

24

00:22:42

196

Daniel Weillersen

 

Mænd

25

00:22:44

9

Steen H. Mikkelsen

Danske Bank

Mænd

26

00:23:10

231

Jesper Porsfelt

 

Mænd

27

00:23:12

160

Niels Houmark

LIF Løb og Motion

Mænd

28

00:23:17

161

Rasmus Trier

 

Mænd

29

00:23:28

290

Jeppe Thastum

 

Mænd

30

00:23:30

564

Thomas Langvad

Hinnerup Løberne

Mænd

31

00:23:33

65

Henrik Leth

LIF Løb og Motion

Mænd

32

00:23:34

97

Patrick Gjern Andersen

 

Mænd

33

00:23:37

320

Kristian Høj

 

Mænd

34

00:23:44

194

Erik Lassen

 

Mænd

35

00:23:52

179

Henrik Larsen

Skødstrup løbeklub

Mænd

36

00:23:58

76

Claus Fuhrmann

Terma

Mænd

37

00:24:00

31

Christian Gade

Hinnerup Løberne

Mænd

38

00:24:18

112

Anders Hornbæk

 

Mænd

39

00:24:25

311

John Kløvdal

 

Mænd

40

00:24:32

OFF

Torben Märcher

LIF Løb og Motion

Mænd

41

00:24:40

12

John Pfeiffer Jensen

Danske Bank

Mænd

42

00:24:48

77

Frank Lennart Hansen

Terma

Mænd

43

00:25:02

302

Jonathan Hammershøj

 

Mænd

44

00:25:25

40

Mathias H. Jeppesen

Hinnerup Løberne

Mænd

45

00:25:27

59

Per Bomholt

LIF Løb og Motion

Mænd

46

00:25:32

41

Kent H. Jeppesen

Hinnerup Løberne

Mænd

47

00:25:43

78

Benny Hede

Terma

Mænd

48

00:25:52

244

Steen Rasmussen

 

Mænd

49

00:26:01

242

Frank Nørskov

 

Mænd

50

00:26:09

38

Claus Vamdrup

Hinnerup Løberne

Mænd

51

00:26:25

80

Troels Brønsbjerg Pedersen

Terma

Mænd

52

00:26:29

213

Michael Falsig

 

Mænd

53

00:26:33

258

Flemming Rene Jønsson

 

Mænd

54

00:27:06

237

Benny Holm Pedersen

 

Mænd

55

00:27:11

346

Poul Olsen

 

Mænd

56

00:27:15

172

Jørgen Letager Hansen

 

Mænd

57

00:27:31

130

Michael Stoltenbeg

 

Mænd

58

00:27:38

165

Claus Overballe

 

Mænd

59

00:28:11

45

Henrik Jacobsen

LIC

Mænd

60

00:28:16

298

Jakob Jensen

 

Mænd

61

00:28:17

3

Torben Stigaard

Danske Bank

Mænd

62

00:28:19

271

Hans Rasmussen

 

Mænd

63

00:28:44

319

Thomas Rambusch

Oversætterhuset

Mænd

64

00:28:54

81

Brian Schrøder Petersen

Terma

Mænd

65

00:29:21

274

Frank Lautrup

 

Mænd

66

00:29:27

89

Michael Hansen

 

Mænd

67

00:29:47

OFF

Peter Trier

LIF Løb og Motion

Mænd

68

00:29:58

163

Jacob Trier

 

Mænd

69

00:30:13

272

Per Svanhede

 

Mænd

70

00:30:19

259

Knud Stagstrup

 

Mænd

71

00:30:27

66

Søren Kæmpe

LIF Løb og Motion

Mænd

72

00:30:36

OFF

Flemming B. Jensen

LIF Løb og Motion

Mænd

73

00:32:18

48

Sune Johannesson

LIC

Mænd

74

00:32:35

313

Allan Juul

 

Mænd

75

00:32:46

188

Carsten Gløvermose Nielsen

 

Mænd

76

00:36:01

156

Michael Eriksen

 

Mænd

77

00:36:33

50

Rene Asmussen

LIC

Mænd

78

00:38:26

343

Jan Bodholt

 

Mænd

79

00:38:38

222

Morten Schwennesen

 

Mænd

80

00:39:04

43

Frank Jespersen

LIC

Mænd

81

00:39:29

54

Per A. Levisen

LIF Løb og Motion

Mænd

82

00:39:44

249

Lars Fischer

 

Mænd

83

00:40:39

210

Henrik Søndergaard

 

Mænd

84

00:41:52

109

Jan Frandsen

 

Mænd

85

00:46:15

316

Steffen Karlsen

Oversætterhuset

Mænd

86

00:48:03

236

Rune Kure

 

Mænd

87

00:50:41

206

Michael Messell

 

Mænd

88

DNF

2

Andy Christiansen

BMI-Motion

Mænd

89

DNF

5

Flemming Krüger Nielsen

Danske Bank

Mænd

90

DNF

46

Jens Poulsen

LIC

Mænd

91

DNF

51

Tarek Youssef

LIC

Mænd

92

DNF

56

Lasse Freund

LIF Løb og Motion

Mænd

93

DNF

88

Kari Einarsson

 

Mænd

94

DNF

95

Søren Kæmpe

 

Mænd

95

DNF

107

Søren Boest Frandsen

 

Mænd

96

DNF

116

Jan Krüger Bodholt

 

Mænd

97

DNF

344

Joha P. Jensen

 

Mænd

 

__________________________________________________________________________________

Resultat 10 km.

Drenge.

1

00:36:54

654

Johan Vang Silkjær

 

Drenge

2

00:41:14

611

Morten Dahl Jørgensen

 

Drenge

3

00:42:47

294

Joakim Lykke

 

Drenge

4

00:47:44

633

Jonas T. Larsen

 

Drenge

5

00:50:12

642

Johan L. Sundwall

 

Drenge

6

00:52:32

606

Jeppe Riis

 

Drenge

7

00:55:21

649

Nicolai Bundgaard

 

Drenge

Kvinder.

1

00:39:40

580

Helle Villumsen

LIF Løb og Motion

Kvinder

2

00:41:48

610

Annette Bachmann

 

Kvinder

3

00:42:02

508

Birgit Winther

BMI-Motion

Kvinder

4

00:44:02

517

Line Enøe

Hadsten Trim

Kvinder

5

00:44:54

519

Janni Sørensen

Hadsten Trim

Kvinder

6

00:45:19

539

Inge S. Ottesen

Hammel GF Løb og Motion

Kvinder

7

00:45:49

518

Pia S. Nielsen

Hadsten Trim

Kvinder

8

00:45:51

505

Lone B. Petersen

BMI-Motion

Kvinder

9

00:46:26

557

Lene Johansen

Hinnerup Løberne

Kvinder

10

00:46:31

563

Jeanette Simonsen

Hinnerup Løberne

Kvinder

11

00:46:38

543

Ulla Hald

Hammel GF Løb og Motion

Kvinder

12

00:46:40

592

Helle Nielsen

Århus 1900

Kvinder

13

00:46:59

693

Julie S Pousen

 

Kvinder

14

00:47:19

582

Lene Lykke Toftdahl

Terma

Kvinder

15

00:47:50

653

Berit Leth Hansen

 

Kvinder

16

00:48:32

664

Iben Madsen

 

Kvinder

17

00:48:33

520

Tina Lund Graversen

Hadsten Trim

Kvinder

18

00:48:35

578

Hanne Brinks

LIF Løb og Motion

Kvinder

19

00:48:36

636

Anne Bomberg