Afdelinger   LIF   Sponsor   Aktiviteter   Støt LIF - tank OK - LIF   LIF-nyt 
Basketball
Badminton
Bordtennis
Fodbold
Gymnastik & Fitness
Håndbold
Idræt 55+
Krolf
Liffen
Løb & Motion
LYSTRUPLØBET
Statistik
Lystrupløbet 2013
Lystrupløbet 2012
Lystrupløbet 2011
Lystrupløbet 2010
Lystrupløbet 2009
Lystrupløbet 2008
Lystrupløbet 2007
Lystrupløbet 2006
Lystrupløbet før 2006
Lystrupløbet 2014
Lystrupløbet 2015
Lystrupløbet 2016
NISSELØBET
Om Løb & Motion
Træning & aktiviteter
Medlem
Petanque
Svømning
Tennis
Squash

Takker for din deltagelse i

Forårsklassikeren Lystrup Løbet onsdag den 27. maj 2009 
450 løbere gennem førte løbet

Vi håber at se dig igen næste år


5 km

Følgende vandt
Piger (U/15 år)  Marie Nielsen Duesund    22:58
Drenge (U/15 år) Johannes Kristensen      20:12
Kvinder          Maria Østergaard         19:59
Mænd             Claus Poulsen            17:07

             
10 km   

      
Følgende vandt
Piger (U/15 år)  Mette Salling Sørensen   59:39
Drenge (U/15 år) Frederik Dethlet Jensen  39:50
Kvinder          Pia Ingerslev            42:25
Mænd             Mads V. Madsen           34:30

 

Se billeder ved at klikke på :  Spotted   

-------------------------------------------------------------------------------------------
TAK til sponsorer, officials og andre, som har ydet en indsats før og under løbet og dermed gjort det muligt at afvikle løbet.

På gensyn ved Lystrup Løbet 2010

__________________________________________________________________________________


 

Resultat 5 km.

Piger - 5 km

1

202

Marie Nielsen Duesund

00:22:58

2

180

Rikke Højggard Smedmark

00:23:57

3

6

Elsebeth Morthorst-Jensen

00:24:36

4

161

Hannah Hesselholdt

00:24:41

5

125

Rikke Søndergaard

00:25:50

6

20

Anne Louise Torvin Møller

00:26:28

7

15

Helena Ingerslev

00:26:33

8

76

Sofie Riis

00:27:27

9

195

Helene Mathiasen

00:27:45

10

191

Helena Falsig

00:28:00

11

183

Marie Lindgaard Sundwall

00:28:07

12

225

Ingrid-Marie Morsø

00:28:11

13

184

Sofia Lindgaard Sundwall

00:28:42

14

204

Christine Fast Lisby

00:29:00

15

249

Frederikke Nortvig Abrahamsen

00:29:22

16

290

Emilie Mølby

00:29:30

17

313

Pernille S. Bach

00:29:32

18

318

Norah Graham

00:29:33

19

219

Maja J. Damkjær

00:29:34

20

64

Katrine Windfled jakobsen

00:29:59

21

179

Camilla Hansen

00:30:25

22

177

Monica Vosegaard

00:31:46

23

17

Lisa Jul Morsing

00:31:48

24

129

Rikke Ringgaard

00:33:12

25

70

Sofie Nortvig Uhrenholt

00:33:29

26

234

Mette Fønss Bach

00:34:06

27

236

Ruohua Feng

00:34:27

28

252

Mette Weje Andersen

00:34:29

29

308

Amanda Andersen

00:34:35

30

284

Ida Lysdal Christensen

00:34:38

31

310

Camilla Andersen

00:34:40

32

176

Rebecca Vosegaard

00:35:05

33

116

Gry Letager Hansen

00:35:07

34

72

Julia Florkiewicz

00:35:40

35

121

Cecilie Hansen

00:35:42

36

89

Marie Harpelunde

00:36:15

37

277

Maria Obel Billeskov

00:36:31

38

319

Alberte Spliid

00:37:51

39

138

Sofia Jensen

00:39:27

40

97

Cæcilie Linneberg

00:39:45

41

151

Amalie Ruhe

00:39:57

42

122

Nicoline Hansen

00:40:15

43

297

Sara Nellemann Jørgensen

00:40:17

44

150

Stine Ruhe

00:41:13

45

61

Klara Windfeld Jakobsen

00:43:20

46

148

Maja Ruhe

00:43:41

47

5

Julie K. Jakobsen

00:43:49

48

275

Camilla Jennifer

00:45:10

49

273

Pernille Juul Pedersen

00:45:15

50

136

Emma Hansen

00:46:45

51

241

Diana Jørgensen

00:55:23

52

271

Charlotte Isager

00:56:09

53

81

Julie Brock Jensen

01:05:28

Kvinder - 5 km

1

240

Maria Østergaard

00:19:59

2

201

Sara Nielsen Duesund

00:20:52

3

53

Lea Tybirk

00:22:52

Hinnerupløberne

4

50

Hanne Henriksen

00:23:59

Hinnerupløberne

5

186

Anne Marie Nim

00:24:41

6

OFF

Karin Ringgaard

00:24:42

7

200

Anita Duesund

00:24:50

8

164

Lone Damsgaard Nielsen

00:24:56

9

49

Hanne Buch Hansen

00:25:12

Hinnerupløberne

10

168

Alice Lindhof

00:25:29

LIF Løb og Motion

11

54

Marianne Høllund

00:25:43

Hinnerupløberne

12

OFF

Elly Bragt

00:25:45

13

18

Anette Torvin Møller

00:25:57

14

250

Nadine Erland

00:26:05

15

199

Lotte Frisdahl

00:26:11

16

68

Hedvig Nortvig Uhrenholt

00:26:39

17

244

Eva Møller

00:26:48

18

257

Anne Worne Jonsen

00:26:51

19

92

Louise Holm

00:26:53

20

74

Katrine Riis

00:27:21

21

47

Karen Maigaard

00:27:24

Hinnerupløberne

22

296

Lisbeth Ingerslev

00:27:30

23

3

Hanne Walther

00:27:35

24

31

Marianne Daugaard

00:27:37

25

307

Liselotte Linaa

00:27:45

26

79

Anette Andersen

00:27:49

Crisplant

27

205

Marianne Lisby

00:28:09

28

36

Karin Søborg Bundgaard

00:28:13

29

267

Malene Larsen

00:28:15

30

255

Camilla Nørregaard

00:28:16

31

126

Anni Sølvsten Jensen

00:28:18

32

232

Lene Viborg

00:28:30

33

44

Anette Levesen

00:28:35

Skødstrup løbeklub

34

41

Vicki Dannemand

00:28:37

Skødstrup løbeklub

35

77

Anne Wind

00:28:40

36

143

Mette Horne

00:28:43

37

52

Jette Andersen

00:28:45

Hinnerupløberne

38

304

Trine Christensen

00:28:47

39

326

Susanne Esmarch

00:28:52

40

141

Bettina Jensen

00:28:53

41

325

Bente Bjerregaard

00:29:02

42

152

Laila Jørgensen

00:29:05

43

46

Gitte Løwenstein

00:29:08

Hinnerupløberne

44

163

Tine Behrendt

00:29:14

45

119

Lene Hansen

00:29:17

46

190

Mariann Falsig

00:29:20

47

331

Alice Andersen

00:29:37

48

33

Conni Markussen

00:29:45

Hammel GF

49

282

Lise Sonne Hansen

00:30:00

50

178

Lajla H. Hansen

00:30:27

51

323

Camilla Pedersen

00:30:35

52

322

Sabine Vind

00:30:37

53

324

Gerda Sørensen

00:30:41

54

207

Dorte Thousgaard Bugge

00:30:43

55

189

Kirsten Fiil

00:30:45

56

265

Karina Greta Kristensen

00:31:02

57

146

Laura Dam Povlsen

00:31:04

58

100

Lone Jensen

00:31:16

TERMA

59

39

Charlotte Fredborg Jensen

00:31:19

60

170

Lise S. Jonassen

00:31:21

61

262

Anne Bryder Nielsen

00:31:23

62

188

Katrine Fiil Høyer

00:31:26

63

329

Dorte Nielsen

00:31:28

64

117

Rita Hansen

00:31:31

65

245

Maria Dyhrberg Rasmussen

00:31:34

66

OFF

Rikke

00:31:57

67

171

Pernille W. Schrøder

00:32:08

68

145

Gitte Therkildsen

00:32:34

69

71

Else Vedsø

00:32:47

70

22

Heidi Kristensen

00:32:50

ANCOs Grønne Løbehold

71

169

Laila Kühnau

00:33:10

72

165

Helle Hoffmann

00:33:37

73

306

Inger Johansen

00:34:32

74

101

Sigrid Hornbæk

00:34:41

TERMA

75

45

Aase Birkely

00:34:42

Skødstrup løbeklub

76

84

Annie Brock Jensen

00:35:20

77

317

Nadia Heitmann

00:35:53

78

130

Gitte Bak

00:35:59

79

266

Anni Skovbo

00:36:01

80

88

Mette Harpelunde

00:36:14

81

67

Randi Sofussen

00:36:37

82

213

Tine Fuelsang

00:37:02

83

35

Linda Thrane

00:37:08

Hammel GF

84

86

Ulla Bjerring

00:37:29

85

248

Tove T. Larsen

00:38:18

86

222

Sanne Klarborg

00:38:30

87

96

Kari Einarsson

00:39:47

88

149

Tina Ruhe

00:41:16

89

102

Vibeke Høj

00:41:51

TERMA

90

62

Tine Windfeld

00:43:23

91

4

Helle K. Jakobsen

00:43:52

92

137

Anette Hansen

00:46:48

93

193

Anne Ry

00:50:40

94

260

Merete Eskildsen

00:55:57

95

259

Kirsten Wind

00:56:00

96

258

S. Christensen

00:56:03

97

270

Gitte Agersen

00:56:39

98

314

Dorthe Rosenlyst

00:58:19

 

Drenge - 5 km

1

330

Johannes Kristensen

00:20:12

2

181

Jeppe Riis

00:20:34

3

254

Martin Nørregaard

00:20:59

4

7

Benjamin Morthorst-Jensen

00:21:13

5

230

Nicolai Bundgaard

00:21:33

6

210

Jacob Nørskov

00:21:36

7

305

Laust Lykke Andersen

00:22:42

8

247

Benjamin T. Larsen

00:23:11

9

237

Magnus Holm

00:24:20

10

218

Mads Fonager

00:24:27

11

231

Sune Viborg

00:24:31

12

235

Casper Lohmann

00:24:33

13

198

Peter Bach

00:24:59

14

144

Rasmus Krog Horne

00:25:25

15

216

Mathias Skovsted

00:25:28

16

251

Mathias Erland

00:25:53

17

194

Zacharias Bendix Væggemose

00:26:12

18

286

Steven S. Andersen

00:26:18

19

220

Marius Søndergaard Hansen

00:26:23

20

99

Jonathan Saustrup

00:26:25

TERMA

21

279

Andreas Obel

00:26:36

22

12

Anders Perregaard

00:26:41

23

214

Jonatan F. Schwennesen

00:26:45

24

13

Anders Yde

00:26:46

25

37

Christian Bundgaard

00:26:49

26

246

Tobias Munch

00:26:55

27

166

Nichlas Overballe

00:26:57

28

98

Jonas Linneberg

00:27:06

29

303

Oliver Victor Christensen

00:27:13

30

2

Bo Walther

00:27:32

31

107

Tobias Saustrup

00:27:37

TERMA

32

203

Jakob Fast Lisby

00:27:40

33

75

Mikkel Riis

00:27:41

34

21

Jens Jakob Torving Møller

00:27:56

35

226

Daniel Frederiksmose

00:28:25

36

124

Rasmus Søndergaard

00:28:50

37

162

Adam Hesselholdt

00:29:11

38

118

Lasse Letager Hansen

00:30:08

39

30

Sune Daugaard

00:30:11

40

281

Thomas Højen Christensen

00:30:33

41

280

Jakob Obel

00:31:21

42

114

Bjørn Letager Hansen

00:31:35

43

172

Jonas Perto

00:31:53

44

269

Mads Frank Jørgensen

00:34:56

45

82

Rasmus Brock Jensen

00:35:23

46

242

Carl Schødte Alkil

00:36:25

47

211

Benjamin F. Schwennesen

00:36:54

48

90

Mikkel Harpelunde

00:37:26

49

140

Nicolai Hansen

00:39:22

50

95

Nikolaj K. Nielsen

00:40:00

51

301

Nikolai Holm

00:40:55

52

69

Sebastian Nortvig Uhrenholt

00:41:34

53

283

Rune Lysdal Christensen

00:44:44

54

272

Sonny Sørensen

00:47:02

55

192

Martin Falsig

00:50:42

56

274

Niels Nielsen

00:56:33

57

315

Gustav Wolke

00:58:23

58

316

Jacob Møller

00:58:26

Mænd - 5 km

1

298

Claus Poulsen

00:17:07

2

24

Kasper Kristensen

00:17:49

ANCOs Grønne Løbehold

3

294

Jeppe Juul Jensen

00:17:51

4

289

Anders Poulsen

00:18:35

5

153

Per Christensen

00:19:41

6

320

Mathias Madsen

00:19:55

7

239

Carsten Andersen

00:20:03

8

85

Kevin Sonne

00:20:18

9

295

Mattias Ingerslev

00:20:41

10

256

Bent Brauer

00:20:45

11

160

Jørgen Hesselholdt

00:20:48

12

14

Jonas Ingerslev

00:20:55

13

56

Jesper Rathcke

00:21:08

Hinnerupløberne

14

113

Per Loft Hølsgaard

00:21:27

TERMA

15

29

Mark Peitersen

00:21:40

16

104

Bjarke Bliksted Andersen

00:21:44

TERMA

17

109

Simon Kracht

00:21:48

TERMA

18

58

Jan Ole Bruun

00:21:52

Hinnerupløberne

19

103

Jacob Andersen

00:21:57

TERMA

20

106

Per Thamsen

00:22:02

TERMA

21

182

Andreas Trøllund Boye

00:22:06

TERMA

22

215

Morten Skovsted

00:22:17

23

299

Jona Hein

00:22:19

24

224

Joakim Talmark

00:22:22

25

291

Jesper Damgaard Johansen

00:22:24

26

57

Flemming Lauridsen

00:22:30

Hinnerupløberne

27

23

Jens Lund

00:22:36

ANCOs Grønne Løbehold

28

312

Ryan Christensen

00:22:39

29

16

Peter Høst Poulsen

00:22:46

Hinnerupløberne

30

292

Claus Thygesen

00:22:56

31

80

Niels Døssing

00:23:01

Crisplant

32

229

Henrik Lund

00:23:11

33

55

Valther Hansen

00:23:16

Hinnerupløberne

34

111

Kim Dausen

00:23:28

TERMA

35

217

Rasmus Ry Nielsen

00:23:39

36

293

Henrik Jørgensen

00:23:49

37

206

Henrik Leth

00:24:09

38

34

Kim Christensen

00:24:20

Hammel GF

39

328

Mogens Hornbæk

00:24:24

40

139

Jacob Jensen

00:24:43

41

OFF

Helge Pedersen

00:24:43

42

288

Thomas Sørensen

00:24:53

43

110

Niels Kruse Jakobsen

00:25:02

TERMA

44

108

Jesper Melchiorsen

00:25:07

TERMA

45

238

Benny Holm

00:25:22

46

302

Søren Andersen

00:25:26

47

223

Peter Talmark

00:25:39

48

27

Ole B. Thomsen

00:25:41

ANCOs Grønne Løbehold

49

1

Jan Walther

00:25:43

50

327

Niels Otto Clausen

00:25:52

51

142

Bastian Jensen

00:25:59

52

154

Per Bomholt

00:26:00

53

105

Frank Werge

00:26:03

TERMA

54

300

Erik Jørgensen

00:26:04

55

60

Poul Maigaard

00:26:08

Hinnerupløberne

56

26

Mads Drejer

00:26:15

ANCOs Grønne Løbehold

57

221

Martin Bülow Larsen

00:26:21

58

112

Claus Furhmann

00:26:26

TERMA

59

25

Lars Iversen

00:26:32

ANCOs Grønne Løbehold

60

OFF

Allan

00:26:33

61

287

Jørgen Ove Andersen

00:26:36

62

212

Morten Schwennesen

00:26:41

63

8

Jesper Perregaard

00:26:43

64

167

Claus Overballe

00:26:59

65

28

Palle Kamstrup

00:27:03

ANCOs Grønne Løbehold

66

38

Frank Fredborg Jensen

00:27:34

67

73

Peter Riis

00:27:39

68

196

Martin Mathiasen

00:27:43

69

32

Søren Peter Sørensen

00:27:53

70

94

Michael Snerum-Kofoed

00:28:09

71

OFF

Jens Thomsen

00:28:20

72

123

Henrik Søndergaard

00:28:49

73

253

Hans Rasmussen

00:29:29

74

63

Kasper Windfeld Jakobsen

00:29:57

75

264

Ole Hviid

00:30:15

76

278

Morten Obel

00:31:23

77

263

Martin Gyldenlev Andersen

00:31:30

78

228

Henning Kops

00:31:32

79

115

Jørgen Letager Hansen

00:31:37

80

261

Brian Sørensen

00:32:00

81

233

Jan Fønss Bach

00:34:09

82

243

Allan Rasmussen

00:36:28

83

173

Martin Hansen

00:37:06

84

321

Thomas Spliid

00:37:54

85

65

Lars Uhrenholt

00:41:37

86

147

Christian Ruhe

00:43:44

87

285

Per Christensen

00:44:47

88

135

Michael Hansen

00:46:52

89

83

Henrik Brock Jensen

01:05:25

 

__________________________________________________________________________________

Resultat 10 km.

Piger 10 km

1

187

Mette Salling Sørensen

00:59:39

Kvinder - 10 km

1

452

Pia Ingerslev

00:42:25

2

472

Birgitte Rojek

00:42:28

Hammel GF

3

533

Emma Wilson

00:44:14

4

477

Helle Langkjær

00:45:07

Hammel GF

5

496

Anette Tybirk

00:47:50

Hinnerupløberne

6

523

Marie Elbinger Gramstrup

00:48:37

7

551

Eva Christensen

00:49:03

8

458

Helle Hedegaard

00:49:12

ANCOs Grønne Løbehold

9

491

Anne-Mette Frost

00:51:35

Skødstrup løbeklub

10

563

E rik Lassen

00:51:55

11

535

Gerda Hartvigsen

00:52:25

12

471

Anette Kehlet Jensen

00:52:39

Hammel GF

13

480

Lone J. Sørensen

00:52:56

Hammel GF

14

499

Anne Lisbeth Jensen

00:53:23

Hinnerupløberne

15

541

Heidi Bjerrum

00:53:30

16

490

Jette Hansen

00:53:42

Skødstrup løbeklub

17

557

Anja Frederiksen

00:54:19

18

593

Anja Bach Press

00:54:21

19

494

Kirsten Vestergård Jensen

00:54:28

Skødstrup løbeklub

20

498

Lene Koba

00:54:58

Hinnerupløberne

21

482

Annalise Witt

00:55:07

22

544

Sarah Øgaard Olsen

00:55:08

23

543

Camilla Schultz Wihlborg

00:55:11

24

594

Janni Egense

00:55:12

25

484

Kiilerich

00:56:12

Skødstrup løbeklub

26

OFF

Bettina Thomasen

00:55:14

27

586

Ruth Larsen

00:56:29

28

532

Lene Saustrup

00:57:20

TERMA

29

564

Anette Rytkønen

00:57:27

30

588

Meta Sørensen

00:57:42

31

495

Lene Zebis