Takker for din deltagelse i

Forårsklassikeren Lystrup Løbet onsdag den 27. maj 2009 
450 løbere gennem førte løbet

Vi håber at se dig igen næste år


5 km

Følgende vandt
Piger (U/15 år)  Marie Nielsen Duesund    22:58
Drenge (U/15 år) Johannes Kristensen      20:12
Kvinder          Maria Østergaard         19:59
Mænd             Claus Poulsen            17:07

             
10 km   

      
Følgende vandt
Piger (U/15 år)  Mette Salling Sørensen   59:39
Drenge (U/15 år) Frederik Dethlet Jensen  39:50
Kvinder          Pia Ingerslev            42:25
Mænd             Mads V. Madsen           34:30

 

Se billeder ved at klikke på :  Spotted   

-------------------------------------------------------------------------------------------
TAK til sponsorer, officials og andre, som har ydet en indsats før og under løbet og dermed gjort det muligt at afvikle løbet.

På gensyn ved Lystrup Løbet 2010

__________________________________________________________________________________


 

Resultat 5 km.

Piger - 5 km

1

202

Marie Nielsen Duesund

00:22:58

2

180

Rikke Højggard Smedmark

00:23:57

3

6

Elsebeth Morthorst-Jensen

00:24:36

4

161

Hannah Hesselholdt

00:24:41

5

125

Rikke Søndergaard

00:25:50

6

20

Anne Louise Torvin Møller

00:26:28

7

15

Helena Ingerslev

00:26:33

8

76

Sofie Riis

00:27:27

9

195

Helene Mathiasen

00:27:45

10

191

Helena Falsig

00:28:00

11

183

Marie Lindgaard Sundwall

00:28:07

12

225

Ingrid-Marie Morsø

00:28:11

13

184

Sofia Lindgaard Sundwall

00:28:42

14

204

Christine Fast Lisby

00:29:00

15

249

Frederikke Nortvig Abrahamsen

00:29:22

16

290

Emilie Mølby

00:29:30

17

313

Pernille S. Bach

00:29:32

18

318

Norah Graham

00:29:33

19

219

Maja J. Damkjær

00:29:34

20

64

Katrine Windfled jakobsen

00:29:59

21

179

Camilla Hansen

00:30:25

22

177

Monica Vosegaard

00:31:46

23

17

Lisa Jul Morsing

00:31:48

24

129

Rikke Ringgaard

00:33:12

25

70

Sofie Nortvig Uhrenholt

00:33:29

26

234

Mette Fønss Bach

00:34:06

27

236

Ruohua Feng

00:34:27

28

252

Mette Weje Andersen

00:34:29

29

308

Amanda Andersen

00:34:35

30

284

Ida Lysdal Christensen

00:34:38

31

310

Camilla Andersen

00:34:40

32

176

Rebecca Vosegaard

00:35:05

33

116

Gry Letager Hansen

00:35:07

34

72

Julia Florkiewicz

00:35:40

35

121

Cecilie Hansen

00:35:42

36

89

Marie Harpelunde

00:36:15

37

277

Maria Obel Billeskov

00:36:31

38

319

Alberte Spliid

00:37:51

39

138

Sofia Jensen

00:39:27

40

97

Cæcilie Linneberg

00:39:45

41

151

Amalie Ruhe

00:39:57

42

122

Nicoline Hansen

00:40:15

43

297

Sara Nellemann Jørgensen

00:40:17

44

150

Stine Ruhe

00:41:13

45

61

Klara Windfeld Jakobsen

00:43:20

46

148

Maja Ruhe

00:43:41

47

5

Julie K. Jakobsen

00:43:49

48

275

Camilla Jennifer

00:45:10

49

273

Pernille Juul Pedersen

00:45:15

50

136

Emma Hansen

00:46:45

51

241

Diana Jørgensen

00:55:23

52

271

Charlotte Isager

00:56:09

53

81

Julie Brock Jensen

01:05:28

Kvinder - 5 km

1

240

Maria Østergaard

00:19:59

2

201

Sara Nielsen Duesund

00:20:52

3

53

Lea Tybirk

00:22:52

Hinnerupløberne

4

50

Hanne Henriksen

00:23:59

Hinnerupløberne

5

186

Anne Marie Nim

00:24:41

6

OFF

Karin Ringgaard

00:24:42

7

200

Anita Duesund

00:24:50

8

164

Lone Damsgaard Nielsen

00:24:56

9

49

Hanne Buch Hansen

00:25:12

Hinnerupløberne

10

168

Alice Lindhof

00:25:29

LIF Løb og Motion

11

54

Marianne Høllund

00:25:43

Hinnerupløberne

12

OFF

Elly Bragt

00:25:45

13

18

Anette Torvin Møller

00:25:57

14

250

Nadine Erland

00:26:05

15

199

Lotte Frisdahl

00:26:11

16

68

Hedvig Nortvig Uhrenholt

00:26:39

17

244

Eva Møller

00:26:48

18

257

Anne Worne Jonsen

00:26:51

19

92

Louise Holm

00:26:53

20

74

Katrine Riis

00:27:21

21

47

Karen Maigaard

00:27:24

Hinnerupløberne

22

296

Lisbeth Ingerslev

00:27:30

23

3

Hanne Walther

00:27:35

24

31

Marianne Daugaard

00:27:37

25

307

Liselotte Linaa

00:27:45

26

79

Anette Andersen

00:27:49

Crisplant

27

205

Marianne Lisby

00:28:09

28

36

Karin Søborg Bundgaard

00:28:13

29

267

Malene Larsen

00:28:15

30

255

Camilla Nørregaard

00:28:16

31

126

Anni Sølvsten Jensen

00:28:18

32

232

Lene Viborg

00:28:30

33

44

Anette Levesen

00:28:35

Skødstrup løbeklub

34

41

Vicki Dannemand

00:28:37

Skødstrup løbeklub

35

77

Anne Wind

00:28:40

36

143

Mette Horne

00:28:43

37

52

Jette Andersen

00:28:45

Hinnerupløberne

38

304

Trine Christensen

00:28:47

39

326

Susanne Esmarch

00:28:52

40

141

Bettina Jensen

00:28:53

41

325

Bente Bjerregaard

00:29:02

42

152

Laila Jørgensen

00:29:05

43

46

Gitte Løwenstein

00:29:08

Hinnerupløberne

44

163

Tine Behrendt

00:29:14

45

119

Lene Hansen

00:29:17

46

190

Mariann Falsig

00:29:20

47

331

Alice Andersen

00:29:37

48

33

Conni Markussen

00:29:45

Hammel GF

49

282

Lise Sonne Hansen

00:30:00

50

178

Lajla H. Hansen

00:30:27

51

323

Camilla Pedersen

00:30:35

52

322

Sabine Vind

00:30:37

53

324

Gerda Sørensen

00:30:41

54

207

Dorte Thousgaard Bugge

00:30:43

55

189

Kirsten Fiil

00:30:45

56

265

Karina Greta Kristensen

00:31:02

57

146

Laura Dam Povlsen

00:31:04

58

100

Lone Jensen

00:31:16

TERMA

59

39

Charlotte Fredborg Jensen

00:31:19

60

170

Lise S. Jonassen

00:31:21

61

262

Anne Bryder Nielsen

00:31:23

62

188

Katrine Fiil Høyer

00:31:26

63

329

Dorte Nielsen

00:31:28

64

117

Rita Hansen

00:31:31

65

245

Maria Dyhrberg Rasmussen

00:31:34

66

OFF

Rikke

00:31:57

67

171

Pernille W. Schrøder

00:32:08

68

145

Gitte Therkildsen

00:32:34

69

71

Else Vedsø

00:32:47

70

22

Heidi Kristensen

00:32:50

ANCOs Grønne Løbehold

71

169

Laila Kühnau

00:33:10

72

165

Helle Hoffmann

00:33:37

73

306

Inger Johansen

00:34:32

74

101

Sigrid Hornbæk

00:34:41

TERMA

75

45

Aase Birkely

00:34:42

Skødstrup løbeklub

76

84

Annie Brock Jensen

00:35:20

77

317

Nadia Heitmann

00:35:53

78

130

Gitte Bak

00:35:59

79

266

Anni Skovbo

00:36:01

80

88

Mette Harpelunde

00:36:14

81

67

Randi Sofussen

00:36:37

82

213

Tine Fuelsang

00:37:02

83

35

Linda Thrane

00:37:08

Hammel GF

84

86

Ulla Bjerring

00:37:29

85

248

Tove T. Larsen

00:38:18

86

222

Sanne Klarborg

00:38:30

87

96

Kari Einarsson

00:39:47

88

149

Tina Ruhe

00:41:16

89

102

Vibeke Høj

00:41:51

TERMA

90

62

Tine Windfeld

00:43:23

91

4

Helle K. Jakobsen

00:43:52

92

137

Anette Hansen

00:46:48

93

193

Anne Ry

00:50:40

94

260

Merete Eskildsen

00:55:57

95

259

Kirsten Wind

00:56:00

96

258

S. Christensen

00:56:03

97

270

Gitte Agersen

00:56:39

98

314

Dorthe Rosenlyst

00:58:19

 

Drenge - 5 km

1

330

Johannes Kristensen

00:20:12

2

181

Jeppe Riis

00:20:34

3

254

Martin Nørregaard

00:20:59

4

7

Benjamin Morthorst-Jensen

00:21:13

5

230

Nicolai Bundgaard

00:21:33

6

210

Jacob Nørskov

00:21:36

7

305

Laust Lykke Andersen

00:22:42

8

247

Benjamin T. Larsen

00:23:11

9

237

Magnus Holm

00:24:20

10

218

Mads Fonager

00:24:27

11

231

Sune Viborg

00:24:31

12

235

Casper Lohmann

00:24:33

13

198

Peter Bach

00:24:59

14

144

Rasmus Krog Horne

00:25:25

15

216

Mathias Skovsted

00:25:28

16

251

Mathias Erland

00:25:53

17

194

Zacharias Bendix Væggemose

00:26:12

18

286

Steven S. Andersen

00:26:18

19

220

Marius Søndergaard Hansen

00:26:23

20

99

Jonathan Saustrup

00:26:25

TERMA

21

279

Andreas Obel

00:26:36

22

12

Anders Perregaard

00:26:41

23

214

Jonatan F. Schwennesen

00:26:45

24

13

Anders Yde

00:26:46

25

37

Christian Bundgaard

00:26:49

26

246

Tobias Munch

00:26:55

27

166

Nichlas Overballe

00:26:57

28

98

Jonas Linneberg

00:27:06

29

303

Oliver Victor Christensen

00:27:13

30

2

Bo Walther

00:27:32

31

107

Tobias Saustrup

00:27:37

TERMA

32

203

Jakob Fast Lisby

00:27:40

33

75

Mikkel Riis

00:27:41

34

21

Jens Jakob Torving Møller

00:27:56

35

226

Daniel Frederiksmose

00:28:25

36

124

Rasmus Søndergaard

00:28:50

37

162

Adam Hesselholdt

00:29:11

38

118

Lasse Letager Hansen

00:30:08

39

30

Sune Daugaard

00:30:11

40

281

Thomas Højen Christensen

00:30:33

41

280

Jakob Obel

00:31:21

42

114

Bjørn Letager Hansen

00:31:35

43

172

Jonas Perto

00:31:53

44

269

Mads Frank Jørgensen

00:34:56

45

82

Rasmus Brock Jensen

00:35:23

46

242

Carl Schødte Alkil

00:36:25

47

211

Benjamin F. Schwennesen

00:36:54

48

90

Mikkel Harpelunde

00:37:26

49

140

Nicolai Hansen

00:39:22

50

95

Nikolaj K. Nielsen

00:40:00

51

301

Nikolai Holm

00:40:55

52

69

Sebastian Nortvig Uhrenholt

00:41:34

53

283

Rune Lysdal Christensen

00:44:44

54

272

Sonny Sørensen

00:47:02

55

192

Martin Falsig

00:50:42

56

274

Niels Nielsen

00:56:33

57

315

Gustav Wolke

00:58:23

58

316

Jacob Møller

00:58:26

Mænd - 5 km

1

298

Claus Poulsen

00:17:07

2

24

Kasper Kristensen

00:17:49

ANCOs Grønne Løbehold

3

294

Jeppe Juul Jensen

00:17:51

4

289

Anders Poulsen

00:18:35

5

153

Per Christensen

00:19:41

6

320

Mathias Madsen

00:19:55

7

239

Carsten Andersen

00:20:03

8

85

Kevin Sonne

00:20:18

9

295

Mattias Ingerslev

00:20:41

10

256

Bent Brauer

00:20:45

11

160

Jørgen Hesselholdt

00:20:48

12

14

Jonas Ingerslev

00:20:55

13

56

Jesper Rathcke

00:21:08

Hinnerupløberne

14

113

Per Loft Hølsgaard

00:21:27

TERMA

15

29

Mark Peitersen

00:21:40

16

104

Bjarke Bliksted Andersen

00:21:44

TERMA

17

109

Simon Kracht

00:21:48

TERMA

18

58

Jan Ole Bruun

00:21:52

Hinnerupløberne

19

103

Jacob Andersen

00:21:57

TERMA

20

106

Per Thamsen

00:22:02

TERMA

21

182

Andreas Trøllund Boye

00:22:06

TERMA

22

215

Morten Skovsted

00:22:17

23

299

Jona Hein

00:22:19

24

224

Joakim Talmark

00:22:22

25

291

Jesper Damgaard Johansen

00:22:24

26

57

Flemming Lauridsen

00:22:30

Hinnerupløberne

27

23

Jens Lund

00:22:36

ANCOs Grønne Løbehold

28

312

Ryan Christensen

00:22:39

29

16

Peter Høst Poulsen

00:22:46

Hinnerupløberne

30

292

Claus Thygesen

00:22:56

31

80

Niels Døssing

00:23:01

Crisplant

32

229

Henrik Lund

00:23:11

33

55

Valther Hansen

00:23:16

Hinnerupløberne

34

111

Kim Dausen

00:23:28

TERMA

35

217

Rasmus Ry Nielsen

00:23:39

36

293

Henrik Jørgensen

00:23:49

37

206

Henrik Leth

00:24:09

38

34

Kim Christensen

00:24:20

Hammel GF

39

328

Mogens Hornbæk

00:24:24

40

139

Jacob Jensen

00:24:43

41

OFF

Helge Pedersen

00:24:43

42

288

Thomas Sørensen

00:24:53

43

110

Niels Kruse Jakobsen

00:25:02

TERMA

44

108

Jesper Melchiorsen

00:25:07

TERMA

45

238

Benny Holm

00:25:22

46

302

Søren Andersen

00:25:26

47

223

Peter Talmark

00:25:39

48

27

Ole B. Thomsen

00:25:41

ANCOs Grønne Løbehold

49

1

Jan Walther

00:25:43

50

327

Niels Otto Clausen

00:25:52

51

142

Bastian Jensen

00:25:59

52

154

Per Bomholt

00:26:00

53

105

Frank Werge

00:26:03

TERMA

54

300

Erik Jørgensen

00:26:04

55

60

Poul Maigaard

00:26:08

Hinnerupløberne

56

26

Mads Drejer

00:26:15

ANCOs Grønne Løbehold

57

221

Martin Bülow Larsen

00:26:21

58

112

Claus Furhmann

00:26:26

TERMA

59

25

Lars Iversen

00:26:32

ANCOs Grønne Løbehold

60

OFF

Allan

00:26:33

61

287

Jørgen Ove Andersen

00:26:36

62

212

Morten Schwennesen

00:26:41

63

8

Jesper Perregaard

00:26:43

64

167

Claus Overballe

00:26:59

65

28

Palle Kamstrup

00:27:03

ANCOs Grønne Løbehold

66

38

Frank Fredborg Jensen

00:27:34

67

73

Peter Riis

00:27:39

68

196

Martin Mathiasen

00:27:43

69

32

Søren Peter Sørensen

00:27:53

70

94

Michael Snerum-Kofoed

00:28:09

71

OFF

Jens Thomsen

00:28:20

72

123

Henrik Søndergaard

00:28:49

73

253

Hans Rasmussen

00:29:29

74

63

Kasper Windfeld Jakobsen

00:29:57

75

264

Ole Hviid

00:30:15

76

278

Morten Obel

00:31:23

77

263

Martin Gyldenlev Andersen

00:31:30

78

228

Henning Kops

00:31:32

79

115

Jørgen Letager Hansen

00:31:37

80

261

Brian Sørensen

00:32:00

81

233

Jan Fønss Bach

00:34:09

82

243

Allan Rasmussen

00:36:28

83

173

Martin Hansen

00:37:06

84

321

Thomas Spliid

00:37:54

85

65

Lars Uhrenholt

00:41:37

86

147

Christian Ruhe

00:43:44

87

285

Per Christensen

00:44:47

88

135

Michael Hansen

00:46:52

89

83

Henrik Brock Jensen

01:05:25

 

__________________________________________________________________________________

Resultat 10 km.

Piger 10 km

1

187

Mette Salling Sørensen

00:59:39

Kvinder - 10 km

1

452

Pia Ingerslev

00:42:25

2

472

Birgitte Rojek

00:42:28

Hammel GF

3

533

Emma Wilson

00:44:14

4

477

Helle Langkjær

00:45:07

Hammel GF

5

496

Anette Tybirk

00:47:50

Hinnerupløberne

6

523

Marie Elbinger Gramstrup

00:48:37

7

551

Eva Christensen

00:49:03

8

458

Helle Hedegaard

00:49:12

ANCOs Grønne Løbehold

9

491

Anne-Mette Frost

00:51:35

Skødstrup løbeklub

10

563

E rik Lassen

00:51:55

11

535

Gerda Hartvigsen

00:52:25

12

471

Anette Kehlet Jensen

00:52:39

Hammel GF

13

480

Lone J. Sørensen

00:52:56

Hammel GF

14

499

Anne Lisbeth Jensen

00:53:23

Hinnerupløberne

15

541

Heidi Bjerrum

00:53:30

16

490

Jette Hansen

00:53:42

Skødstrup løbeklub

17

557

Anja Frederiksen

00:54:19

18

593

Anja Bach Press

00:54:21

19

494

Kirsten Vestergård Jensen

00:54:28

Skødstrup løbeklub

20

498

Lene Koba

00:54:58

Hinnerupløberne

21

482

Annalise Witt

00:55:07

22

544

Sarah Øgaard Olsen

00:55:08

23

543

Camilla Schultz Wihlborg

00:55:11

24

594

Janni Egense

00:55:12

25

484

Kiilerich

00:56:12

Skødstrup løbeklub

26

OFF

Bettina Thomasen

00:55:14

27

586

Ruth Larsen

00:56:29

28

532

Lene Saustrup

00:57:20

TERMA

29

564

Anette Rytkønen

00:57:27

30

588

Meta Sørensen

00:57:42

31

495

Lene Zebis

00:59:47

Skødstrup løbeklub

32

470

Lene Jakobsen

01:02:50

Hammel GF

33

583

Celia Haldan Voetmann

01:03:01

34

488

Ingrid Sørensen

01:03:36

Skødstrup løbeklub

35

569

Betty Juul

01:03:40

 

Drenge - 10 km

1

561

Frederik Dethlet Jensen

00:39:50

2

572