Forårsklassikeren Lystrup Løbet
onsdag den 17. maj 2006


LYSTRUP LØBET takker dig for din deltagelse.

I var i alt 446, der gennemførte løbet (heraf 11 i official-løbet)
Vi håber at se dig igen næste år.
 
 

5 km

Følgende vandt Lystrup Løbets Pokaler 

Piger (u/15 år) Kristina Børjesson 13 år 19:12
Drenge (u/15 år) Christian Skov 14 år 19:44
Kvinder Bente Jacobsen 48 år 18:42
Mænd Søren Jørgensen 24 år 17:15

 

10 km

Følgende vandt LIF's venners vandre pokaler

Piger (u/15 år) Nina Hollensen 14 år 50:49
Drenge (u/15 år) Johan Silkjær 13 år 39:36
Kvinder Helle Villumsen 38 år 39:15
Mænd Morten Jarlkvist 31 år 36:54
 

Se billeder ved at klikke på :

Billeder fra Lystrupløbet 2006

Udskriv diplom ved at klikke her:

Diplom Lystrupløbet 2006

TAK til sponsorer, officials og andre, som har ydet en indsats før og under løbet og dermed gjort det muligt at afvikle løbet.

På gensyn ved Lystrup Løbet 2007

__________________________________________________________________________________

Vi ønsker tillykke til vinderne

Vinderne 5 km

Største hold Hinnerup løberne

 

Vinderne 10 km

Lodtrækningspræmie til Århus 1900

  

__________________________________________________________________________________


   




 

 

Resultat 5 km.

 

Placering Tid Nr Navn By/Klub Køn (M/K) Alder
1 17:15 254 Søren Jørgensen Århus 1900 m 24
2 17:19 258 andreas sabroe randers m 16
3 17:20 104 Jan Dürr Århus 1900 m 33
4 17:45 257 jeppe juul jensen århus m 28
5 18:42 244 Bente Jacobsen Århus 1900 k 48
6 19:12 61 Kristina Børjesson Risskov k 13
7 19:15 99 Michael Povlsen LIF - Løb & Motion M 43
8 19:22 304 Jan Madsen (OFF) LIF - Løb & Motion m 37
9 19:35 222 Mathias Ingerslev Lystrup m 18
10 19:44 236 Christian Skov AGF m 14
11 20:02 121 Tommy Nielsen LIF - Løb & Motion m 28
12 20:11 207 Per Christensen Lystrup m 45
13 20:22 105 Claus Riber Århus 1900 m 42
14 20:51 302 Allan Klostergaard (OFF) LIF - Løb & Motion m 41
15 21:09 279 Bent Olsen Århus 1900 Tri m 47
16 21:24 37 Søren Frandsen Lystrup m 17
17 21:42 197 jonas s ingerslev lystrup m 13
18 21:44 29 Henning O. Boldsen Lystrup m 54
19 21:49 241 Anna Paulsen AGF k 15
20 22:15 264 Markus Stehanell Cult Runners m 15
21 22:27 21 Sara Duesund LIF Fodboldpiger k 12
22 22:30 215 Johan Lindgaard Sundwall Lystrup m 13
23 22:32 262 mads pilkjær harmsen århus m 28
24 22:39 265 peter sandholt jensen århus m 30
25 22:44 245 Søren Bavor Risskov m 12
26 22:47 246 Søren Eller Thomsen Risskov m 12
27 22:50 200 jeppe riis lystrup m 8
28 22:51 203 Peter Riis lystrup m 39
29 23:18 24 Emilie Svanholm LIF Fodboldpiger k 13
30 23:20 114 Peter Nørgaard Eriksen Terma m 39
31 23:29 20 Nanna Bak  Jensen LIF Fodboldpiger k 12
32 23:41 220 Anders Pettersson Lystrup m 49
33 23:47 214 Maria Østergaard LIF k 25
34 23:48 141 frederik due smedegård lystrup m 11
35 23:48 148 morten ingermann sørensen lystrup m 37
36 23:53 164 erik lassen lystrup m 33
37 23:55 253 Anne Ravn Svenningensen Ebeltoft k 33
38 24:00 259 anette nyegård århus k 40
39 24:01 25 Katja Villumsen LIF Fodboldpiger k 12
40 24:02 68 Martin Lindahl-Jensen Lystrup m 12
41 24:16 260 pia munk egå k 81
42 24:30 7 Christian Gade Hinnerup Løberne m 45
43 24:33 62 Rikke Børjesson Risskov k 12
44 24:34 295 Nikolaj Borup Nielsen Lystrup m 8
45 24:39 50 Carsten Bruun Christensen Danske Bank m 99
46 24:42 166 benjamin wiellersen lystrup m 12
47 24:49 15 Nanna Larsen k 13
48 24:49 178 anita duesund lystrup k 44
49 24:49 303 Søren A. Pedersen (OFF) LIF - Løb & Motion m 46
50 24:53 280 Simon Petersen Terma m 12
51 24:55 261 Jonathan Hammershøi Cult Runners m 14
52 24:56 263 Jan Frandsen Cult Runners m 46
53 25:00 216 Sune Viberg Nielsen Lystrup m 10
54 25:07 113 Omar Echammari Terma m 33
55 25:11 165 susanne buck  århus k 51
56 25:20 224 Mike Donvild Lystrup m 11
57 25:30 277 Alexander Røijen Lystrup m 11
58 25:35 130 Alexandra Beuchert-Villads 5A Lystrup Skole k 11
59 25:37 142 benjamin t larsen lystrup m 8
60 25:42 271 tina holst andersen lystrup k 35
61 25:49 86 Bettina Thomassen LIF - Løb & Motion K 41
62 25:51 163 anne marie nim egå k 54
63 25:54 11 Anne H.  Smedemark LIF Fodboldpiger k 13
64 25:54 17 Louise  Fonager LIF Fodboldpiger k 13
65 25:56 171 elzabeth holmberg larsen  lystrup k 10
66 25:57 10 Marianne Høllund Hinnerup Løberne k 40
67 26:00 19 Mette  Ratz LIF Fodboldpiger k 13
68 26:05 204 Jakob Bording Andersen De utrolige m 40
69 26:07 55 Esben Krüger Nielsen Danske Bank m 18
70 26:09 52 Flemming Krüger Nielsen Danske Bank m 45
71 26:11 36 Maria Breddam Lystrup k 14
72 26:14 218 Henrik Viberg Nielsen Lystrup m 39
73 26:15 150 malena h hansen lystrup k 12
74 26:42 267 peder m pedersen lystrup m 52
75 26:50 293 Joakim Talmark Lystrup m 12
76 26:51 294 Peter Talmark Århus m 37
77 27:05 69 Claus Bo Jensen Lystrup m 42
78 27:07 60 Dorte Selsmark Århus C k 28
79 27:11 305 Peter Trier (OFF) LIF - Løb & Motion m 51
80 27:14 9 Anne Lene Knudsen Hinnerup Løberne k 40
81 27:17 51 Kirsten Eriksen Danske Bank k 99
82 27:17 96 Anette Høgholm LIF - Løb & Motion K 45
83 27:25 221 Lisbeth Ingerslev Lystrup k 43
84 27:34 273 rasmus hasen lystrup m 13
85 27:39 272 Annette Andersen Lystrup k 54
86 27:42 100 Hans Henrik B. Andersen LIF - Løb & Motion M 43
87 27:43 191 helle jørgensen lystrup k 40
88 27:49 193 christian øster marcussen lystrup m 11
89 27:51 112 Grethe Rishøj-Petersen Terma k 42
90 27:52 219 Lars Højgaard Lystrup m 42
91 27:55 72 Annie Jensen KTP Data k 50
92 27:56 63 Julius Lykke Lystrup m 9
93 27:58 82 Jens Laursen LIF - Løb & Motion M 56
94 28:01 266 Hanne Holme Villadsen Lystrup k 48
95 28:03 45 Torben Stigaard Danske Bank m 99
96 28:04 92 Dorthe Jepsen LIF - Løb & Motion K 32
97 28:06 234 Belinda Bargholz Hinnerup Løberne k 40
98 28:09 212 Søren Rasmussen Lystrup m 9
99 28:11 186 jens rørbek bombjerg lystrup m 10
100 28:12 213 Steen Rasmussen Lystrup m 48
101 28:13 22 Stephanie Barker-Branick LIF Fodboldpiger k 12
102 28:16 185 gyda larsen lystrup k 44
103 28:29 137 Nichlas Overballe Lystrup m 11
104 28:30 138 Claus Overballe Lystrup m 40
105 28:41 228 Hans Rasmussen Solbjerg m 52
106 28:45 88 Per Bomholt LIF - Løb & Motion M 65
107 28:47 183 morten schwennesen lystrup m 42
108 28:48 182 niclas f schwennesen lystrup m 10
109 28:50 296 alice andersen lystrup k 63
110 28:51 58 Andreas Friis Sørensen Danske Bank m 8
111 28:52 57 Henrik Koch Sørensen Danske Bank m 99
112 28:55 147 anders lystrup m 11
113 28:59 242 Henrik Jacobsen LIC m 37
114 29:03 94 Karin Ringgaard LIF - Løb & Motion K 40
115 29:04 276 thomas clausen lystrup m 11
116 29:05 210 Lars A. Sørig Lystrup m 41
117 29:14 126 Sara Isaksen Lystrup k 23
118 29:20 108 Susanne Esmarch Terma k 40
119 29:23 93 Hanne L. Schmidt LIF - Løb & Motion K 58
120 29:25 248 Simon Notler Lystrup m 17
121 29:26 16 Hanne Møller LIF Fodboldpiger k 13
122 29:28 227 Birthe Rasmussen Højbjerg k 51
123 29:29 12 Billie  Brøndum LIF Fodboldpiger k 13
124 29:30 14 Cathrine Dreyer LIF Fodboldpiger k 14
125 29:31 177 ceceilie ruders  lystrup k 12
126 29:34 223 Emil Nørgaard Lystrup m 11
127 29:36 194 verner hansen lystrup m 72
128 29:42 122 Morten Schmidt  Lystrup m 37
129 29:44 41 Tobias Munch Lystrup m 8
130 29:44 250 Mads Fonager Lystrup m 8
131 29:46 102 Anni Lysmose Århus 1900 k 58
132 29:54 188 magnus holm spanger lystrup m 8
133 29:55 91 Michael Borchmann LIF - Løb & Motion M 43
134 29:55 189 benny holm lystrup m 41
135 30:00 35 Elisabeth Breddam Lystrup k 11
136 30:02 136 Mette S. Salling Sørensen 5A Lystrup Skole k 11
137 30:12 144 tove t larsen lystrup k 35
138 30:13 143 martin lund brabrand m 26
139 30:16 298 henning kops lystrup m 64
140 30:19 235 Maria Hauge Pedersen Århus N k 22
141 30:20 239 Cecilie M. Løchte Jørgensen Slow Motion k 13
142 30:21 66 Jens Møller Poulsen LIC m 41
143 30:21 103 Inge Hedegaard Århus 1900 k 63
144 30:22 237 Elsebet Hjelm risskov k 60
145 30:23 49 Andreas M. Mikkelsen Danske Bank m 12
146 30:24 90 Kirsten Thomsen LIF - Løb & Motion K 51
147 30:26 135 Mie Pleth 5A Lystrup Skole k 12
148 30:26 176 camilla pedersen lystrup k 12
149 30:27 127 Sidsel Andersen 5A Lystrup Skole k 12
150 30:28 18 Sekita Christensen LIF Fodboldpiger k 12
151 30:29 23 Anne  Markussen LIF Fodboldpiger k 13
152 30:31 95 Majbritt Aagaard LIF - Løb & Motion K 36
153 30:42 85 Flemming Larsen LIF - Løb & Motion M 59
154 30:47 229 Rasmus Brund Storkehave Lystrup m 8
155 30:47 231 Ulla Brund Storkehave Lystrup k 45
156 30:49 13 Camilla Smedegaard LIF Fodboldpiger k 12
157 30:50 48 Joan M. Mikkelsen Danske Bank k 47
158 30:51 291 morten b andersen lystrup m 14
159 31:07 243 Camilla Bugge Mikkelsen Århus N k 32
160 31:11 285 Anja Borch 23.41 k 23
161 31:12 134 Jannie Just 5A Lystrup Skole k 12
162 31:12 281 Mette Anderseb Lystrup k 27
163 31:18 89 Louise V. Jensen LIF - Løb & Motion K 11
164 31:24 274 mathias erland lystrup m 9
165 31:28 195 heidi frank tropp lystrup k 37
166 31:29 120 Mette Brinck Risskov k 41
167 31:30 119 Karin Darum Sørensen Lystrup k 41
168 31:31 146 mette clemmesen lystrup k 13
169 31:48 251 Kirsten Fonager Lystrup k 43
170 31:50 247 Aannguaq Johansen Århus N m 23
171 32:10 109 Sigrid Hornbæk Terma k 58
172 32:12 145 line brandt lystrup k 12
173 32:33 301 Mette Hokne (OFF) LIF - Løb & Motion k 45
174 32:39 81 Mette Munch LIF - Løb & Motion K 41
175 32:44 196 maria s ingerslev lystrup k 10
176 32:47 198 helene s ingerslev lystrup k 8
177 32:48 179 marie nielsen duesund lystrup k 10
178 32:54 173 Cecilie Foss Madsen k 8
179 32:55 156 amalie juulsgaard lystrup k 10
180 32:56 98 Carina Møller Jacobsen LIF - Løb & Motion K 26
181 32:57 133 Nadine Erland 5A Lystrup Skole k 12
182 32:58 192 helle bak jensen lystrup k 41
183 33:00 174 laura povlsen lystrup k 61
184 33:06 275 andreas løkke jensen egå m 10
185 33:13 199 kirsten fiil lystrup k 49
186 33:27 225 Jonas Donvild Lystrup m 9
187 33:27 226 Casper Bennetzen Lystrup m 9
188 33:33 209 Solvei Andersen Lystrup k 50
189 33:42 268 inger johansen lystrup k 62
190 33:43 111 Zita Jensen Terma k 48
191 33:45 117 Oliver Klostergaard Lystrup m 8
192 33:52 87 Erik Frederiksen LIF - Løb & Motion M 65
193 33:57 101 Inge B. Andersen LIF - Løb & Motion K 43
194 33:59 159 belinda a  lystrup k 8
195 33:59 161 tanja bagner århus k 24
196 34:11 238 Anders Løchte Jørgensen Slow Motion m 10
197 34:12 240 Peter Løchte Jørgensen Slow Motion m 39
198 34:13 32 Nina Rasmussen Mårslet k 45
199 34:17 33 Helle Hoffmann Lystrup k 40
200 34:32 175 gitte therkildsen lystrup k 54
201 34:46 67 René Asmussen LIC m 21
202 34:48 211 Sofie Lindgaard Sundwall Lystrup k 7
203 35:14 181 jonatan f schwennesen lystrup m 8
204 35:23 286 Line Hansen 25.41 k 22
205 35:25 47 Marianne Poulsen Danske Bank k 99
206 35:36 292 Tina Frederiksen Lystrup k 40
207 35:40 167 pernille bach lystrup k 8
208 35:41 170 michael bach  lystrup m 36
209 35:52 149 camilla hauge hansen lystrup k 9
210 35:54 107 Birthe Christensen Terma k 54
211 36:02 151 lajla h hansen lystrup k 41
212 36:03 255 Rasmus Hollensen risskov m 8
213 36:04 256 Jesper Hollensen risskov m 16
214 36:06 290 Christian Frederiksen Lystrup m 11
215 36:15 158 emily halling mccumber lystrup k 1.5
216 36:16 157 ellen halling lystrup k 37
217 36:39 169 christine bach lystrup k 11
218 36:40 168 anne bach lystrup k 11
219 36:53 252 Andreas Ravn Lystrup m 19
220 37:02 118 Alexander Klostergaard Lystrup m 8
221 37:11 116 Bettina Klostergaard Lystrup k 39
222 37:23 201 sofie RIIS lystrup K 6
223 37:24 202 KATRINE Riis lystrup k 36
224 37:46 152 christian persson lystrup m 8
225 37:52 140 Kitty Pedersen Lystrup k 38
226 37:56 110 Vibeke Høj Terma k 50
227 38:00 154 pernille persson lystrup k 7
228 38:00 208 Esben A. Sørig Lystrup m 14
229 38:05 2 Helena Falsig Lystrup k 11
230 38:06 3 Mariann Falsig Lystrup k 37
231 38:11 115 Hanne Godthaab Lystrup k 44
232 38:45 65 Frank Jespersen LIC m 49
233 38:46 217 Sonja Andersen horsens k 66
234 38:51 74 Peter Kühnell KTP Data m 42
235 38:51 77 Martin Kühnell KTP Data m 8
236 39:09 289 Frida Rosendahl 25.41 k 21
237 39:10 282 anne nielsen århus k 20
238 40:09 278 Ulla Sømod Århus 1900 k 99
239 41:50 27 Sebina Christensen LIF Fodboldpiger k 12
240 42:52 30 Maja Damkjær Lystrup k 8
241 42:53 31 Annika Nordmark Hoffmann Lystrup k 8
242 43:13 40 Simone Alexandra Hassager Viby k 10
243 43:14 83 Per Levisen LIF - Løb & Motion M 49
244 43:17 84 Ann Levisen LIF - Løb & Motion K 45
245 43:17 249 Trine Elfrom Hansen Hinnerup Løberne k 7
246 43:23 59 Anne-Sofie Friis Sørensen Danske Bank k 5
247 43:24 56 Charlotte Friis Sørensen Danske Bank k 99
248 43:47 233 Josephine Lerche Ruders Lystrup k 8
249 43:49 139 Line Wulff Pedersen Lystrup k 8
250 44:00 5 Sabina Dollerup Lystrup k 14
251 44:05 124 Andrea Schmidt Lystrup k 7
252 44:06 230 Jacob Brund Storkehave Lystrup m 14
253 44:09 232 Henriette Overgaard Jacobsen Lystrup k 13
254 44:17 123 Johanne Schmidt Lystrup k 6
255 44:18 125 Louise Schmidt Lystrup k 29
256 44:43 6 Preben Dollerup Lystrup m 78
257 45:07 76 Laura Kühnell KTP Data k 8
258 45:08 73 Pia Kühnell KTP Data k 39
259 45:22 53 Dorthe Krüger Nielsen Danske Bank k 34
260 45:24 54 Simon Krüger Nielsen Danske Bank m 5
261 45:25 153 anne persson lystrup k 3
262 45:26 155 trine persson lystrup k 36
263 46:04 190 rikke dahl jørgensen lystrup k 7
264 46:27 269 Rasmus Mølby Nielsen Lystrup m 8
265 46:28 270 Annette Mølby Lystrup k 40
266 46:39 180 benjamin f schwennesen lystrup m 6
267 46:41 184 tine fuglsang lystrup k 42
268 47:10 160 diana l jørgensen lystrup k 7
269 47:11 162 carsten j jørgensen malling m 38
270 47:19 187 marianne rørbek bombjerg lystrup k 42
271 48:42 34 Simone Breddam Lystrup k 4
272 48:42 39 Jan Frandsen Lystrup m 47
273 48:43 283 louise kruger bodholt lystrup k 5
274 48:44 284 jan kruger bodholdt lystrup m 34
275 49:10 79 Michael Messell KTP Data m 35
276 49:11 80 Kathrine Messell KTP Data k 6
277 50:36 46 Jesper Dejgaard Danske Bank m 99
278 50:37 44 Peter Hunsbal Danske Bank m 99
279 51:15 70 Annette Jørgensen KTP Data k 58
280 51:16 78 Thomas Bredvig KTP Data m 32
281 51:18 71 Anni Himmelstrup KTP Data k 61
282 52:11 1 Martin Falsig Lystrup m 7
283 52:12 4 Michael Falsig Lystrup m 38
284 55:38 43 Sigrid Okholm Jensen Danske Bank k 99
285 55:39 64 Lone Stie Christensen Danske Bank k 59
286 55:52 206 Simone Schmidt Christensen Lystrup k 11
287 62:26 205 Alexandra Ruders Lystrup k 11
288 62:27 297 Camilla Heise LIF - Løb & Motion k 11
289 66:01 128 Troels Høgholm 5A Lystrup Skole m 12
290 66:03 129 Jonas Rasmussen 5A Lystrup Skole m 11
291 66:10 132 Christian Vingborg 5A Lystrup Skole m 12

Resultat 10 km.

Placering Tid Nr Navn By/Klub Køn (M/K) Alder
1 36:54 599 Morten Jarlkvist Lystrup m 31
2 37:03 635 Martin Rask Pedersen Ringkøbing m 26
3 37:28 630 Thomas Nørgaard Risskov m 34
4 37:47 670 Troels Andersen (OFF) LIF - Løb & Motion m 31
5 37:53 533 Lars Kjær Hinnerup Løberne m 47
6 37:54 653 David Skovmand Brownian Motion m 25
7 38:01 569 Joakim Ditlev Århus 1900 m 27
8 38:28 557 Lars Skaarup Pedersen LIF - Løb & Motion M 27
9 38:40 641 Christian Lomborg Jessen Århus Fremad m 30
10 38:52 573 Steffen Bornhøft Århus 1900 m 47
11 38:58 637 Lars Bollerup Århus 1900 m 47
12 39:12 570 Poul Hansen Århus 1900 m 38
13 39:15 555 Helle Villumsen LIF - Løb & Motion K 38
14 39:33 655 Erik Ingstrup EI IT m 36
15 39:35 625 Steen Thuesen BMI m 35
16 39:36 634 Johan Silkjær Århus 1900 m 13
17 40:26 664 Jens Tilma Brønderslev - Team BG m 18
18 40:31 541 Anders Fuglsang Sørensen Brønderslev - Team BG m 17
19 40:36 631 Jimmy Balle Egens m 45
20 41:27 549 Dorte Børjesson Risskov k 43
21 41:39 537 John Jonassen Hinnerup Løberne m 38
22 41:41 640 Per Sigersen Hornslet m 40
23 42:01 596 Ken Løvstad Fredericia m 45
24 42:02 645 Nils Hjelgaard Horsens m 38
25 42:03 650 torben rasmussen århus m 27
26 42:20 616 torben hagesen lystrup m 99
27 42:22 617 jan bjerregård lystrup m 99
28 42:44 545 Steen Houlberg Mikkelsen Danske Bank m 51
29 42:45 654 herik t jørgensen lystrup m 41
30 42:50 590 Stephen Temple Terma m 55
31 42:57 546 Per Nielsen Danske Bank m 99
32 43:06 598 Erik Christensen Harlev m 41
33 43:24 582 Jesper Erland Terma m 39
34 43:25 527 Henrik Bargholz Hinnerup Løberne m 40
35 43:34 522 Niels Bo Nielsen Hinnerup Løberne m 35
36 43:41 626 Ove Hartvigsen risskov m 58
37 43:46 536 Jan Krogh Hinnerup Løberne m 40
38 43:56 639 Michael Aakjær Hornslet m 37
39 44:02 514 Nicolaj Nielsen Hinnerup Løberne m 47
40 44:03 591 Per Thamsen Terma m 31
41 44:05 595 Thomas Bundgård Horsens m 37
42 44:07 646 Rasmus Thulstrup risskov m 27
43 44:08 585 Hugo Havn Terma m 51
44 44:11 611 bjarne bombjerg lystrup m 43
45 44:16 613 morten dahl jørgensen lystrup m 11
46 44:22 518 Jørgen Græsholt Hinnerup Løberne m 48
47 44:35 552 Jan Nielsen Trige - Hadsten Trim m 47
48 44:42 512 Jesper Rathcke Hinnerup Løberne m 41
49 44:50 620 Jason Leach Lystrup m 38
50 44:53 614 hans raeder lystrup m 99
51 44:57 554 Kurt Andersen Trige - Hadsten Trim m 56
52 45:17 658 Jan Søndergaard Lystrup m 47
53 45:34 532 Henrik Juhl Hinnerup Løberne m 49
54 45:41 510 Carsten Wetche Hinnerup Løberne m 36
55 45:42 559 Henrik Leth LIF - Løb & Motion M 41
56 45:42 615 kent nielsen lystrup m 99
57 45:50 647 Christian Pedersen Hinnerup Løberne m 33
58 46:06 580 Lene Lykke Toftdahl Terma k 41
59 46:07 632 Claus With Linder Låsby m 28
60 46:14 629 Anna Marie Hejlsberg Århus 1900 k 43
61 46:17 535 Ivan Laursen Hinnerup Løberne m 34
62 46:17 628 Svend Erik Kristensen Århus 1900 m 46
63 46:22 504 Anders Frederiksen Åbyhøj m 40
64 46:36 605 jan bressendorff værløse m 34
65 46:48 525 Peter Høst Poulsen Hinnerup Løberne m 40
66 46:48 674 Chris Halling (OFF) LIF - Løb & Motion m 45
67 46:49 638 Tobias Aakjær Hornslet m 12
68 46:59 583 Brian Søndergaard Hansen Terma m 34
69 47:00 588 Hans Jensen Terma m 53
70 47:17 579 Birthe Rytter Terma k 41
71 47:22 604 jørgen k jørgensen skødstrup m 54
72 47:30 506 Hanne Buch Hinnerup Løberne k 47
73 47:31 662 Helge Lynggaard Risskov m 57
74 47:37 564 Jens Karstoft Århus 1900 m 32
75 47:42 531 Jeanette Simonsen Hinnerup Løberne k 39
76 48:01 566 Helle Hansen Århus 1900 k 50
77 48:06 675 Torben Schirmer (OFF) LIF - Løb & Motion m 45
78 48:08 586 Mogens Hornbæk Terma m 58
79 48:09 513 Niels Peter Andersen Hinnerup Løberne m 46
80 48:19 543 Christina Iversen Brønderslev - Team BG k 18
81 48:20 610 anne rørbek bomberg lystrup k 16
82 48:45 520 Valther Hansen Hinnerup Løberne m 48
83 48:51 548 Søren Kottal Eskildsen Århus C m 28
84 49:03 649 Bodil Lind Andersen LIF - Løb & Motion k 47
85 49:04 507 Anders Hove Hinnerup Løberne m 40
86 49:08 648 steen l andersen lystrup m 50
87 49:13 602 laila thomsen lystrup k 31
88 49:30 502 Thomas Østergaard Århus N m 30
89 49:34 619 jesper høyer lystrup m 49
90 49:51 659 Ulmen Karottki Højbjerg m 38
91 49:52 672 Helge Pedersen (OFF) LIF - Løb & Motion m 62
92 50:00 540 Bodil Tilma Brønderslev - Team BG k 16
93 50:00 603 marianne hackenberg lystrup k 36
94 50:02 530 Hans Holm Hinnerup Løberne m 58
95 50:04 660 Christian Palm Trige   m 31
96 50:15 508 Lars Pedersen Hinnerup Løberne m 61
97 50:22 544 Erik Pauli Poulsen Danske Bank m 99
98 50:28 529 Allan Glargaard Hinnerup Løberne m 45
99 50:34 618 helle kristensen lystrup k 99
100 50:36 673 Lis Poulsen (OFF) LIF - Løb & Motion k 43
101 50:38 571 Søren Andersen  Århus 1900 m 42
102 50:44 609  maiken sortberg jensen lystrup k 38
103 50:48 558 Thomas Boysen LIF - Løb & Motion M 28
104 50:49 642 Nina Hollensen risskov k 14
105 50:52 503 John Ivar Kløvdal Egå m 55
106 51:02 643 Lars V. Pedersen Hinnereup  m 28
107 51:04 562 Elisabeth Kruse LIF - Løb & Motion K 47
108 51:13 534 Dorte Elleby Hinnerup Løberne k 43
109 51:21 597 Knud J. Jensen Danske Bank m 53
110 51:22 608 thomas spliid lystrup m 38
111 51:45 594 Bjarne Bach Hadsten m 99
112 51:47 627 Gerda Hartvigsen Risskov k 55
113 51:50 576 Frode Sømod Århus 1900 m 69
114 51:53 593 Henrik Larsen Lystrup m 49
115 52:08 612 henrik jensen lystrup m 32
116 52:26 587 Niels Kruse Jakobsen Terma m 35
117 52:33 575 Ole Frederiksen Århus 1900 m 59
118 52:41 547 Uffe Eriksen Danske Bank m 99
119 52:58 581 Stefan Christensen Terma m 44
120 53:00 560 Marie Elbinger Gramstrup LIF - Løb & Motion K 35
121 53:01 556 Rikke Agervig LIF - Løb & Motion K 37
122 53:03 539 Emil Nielsen Risskov m 14
123 53:36 519 Birthe Jordt Hinnerup Løberne k 45
124 53:52 657 Anna-Lise Witt Århus k 50
125 54:04 542 Camilla Hansen Brønderslev - Team BG k 17
126 54:06 565 Sonja Larsen Århus 1900 k 45
127 54:24 521 Rikke Christensen Hinnerup Løberne k 34
128 54:32 671 Jens Thomsen (OFF) LIF - Løb & Motion m 68
129 54:34 592 Laust Lykke-Andersen Risskov m 10
130 54:48 553 Meta Sørensen Trige - Hadsten Trim k 60
131 54:51 656 anni jensen lystrup k 46
132 55:02 578 Lone Jensen Terma k 46
133 55:19 523 Lene Koba Hinnerup Løberne k 45
134 55:19 524 Niels Risager Hinnerup Løberne m 48
135 55:20 511 Lenette Duch Hinnerup Løberne k 38
136 55:34 572 Henrik Holm Århus 1900 m 43
137 55:56 563 Hanne Busk LIF - Løb & Motion K 37
138 57:18 607 jette dahl christensen lystrup k 5
139 57:24 644 Anni Hollensen risskov k 46
140 57:27 623 Asbjørn Beck Lystrup m 10
141 57:43 661 Gerda Sørensen Hjortshøj k 58
142 57:58 577 Linda Borchmann Terma k 41
143 58:00 505 Bodil Pedersen Hinnerup Løberne k 46
144 58:06 624 Anette Rytrønen Lystrup k 38
145 58:09 600 Jesper Wulff Pedersen Lystrup m 10
146 58:16 516 Anne-Mette Kirkegaard Hinnerup Løberne k 54
147 58:20 636 Tage Hjelm risskov m 64
148 58:36 515 Mette Hansen Hinnerup Løberne k 33
149 58:42 622 Nicolai Bundgaard Lystrup m 9
150 58:43 621 Thomas Bundgaard Lystrup m 35
151 59:32 633 Rasmus Christensen Viby m 27
152 59:48 528 Lone Glargaard Hinnerup Løberne k 45
153 59:49 517 Bodil Skorstengaard Hinnerup Løberne k 44
154 61:13 601 Morten Wolff Pedersen Lystrup m 40
155 64:22 501 Erik Søgaard Skødstrup m 66