www.lystrup-if.dk/motion

________________________________________________________________

Velkommen til  pokalskabet

Her kan du se nogle af de pokaler der er vundet af løberne fra L&M

2017

Dato

Løb

Placering

Løber

  Klubmester 5 km


  Klubmester 5 km
   
  Årets fighter
   
2. sept.
Anholt maraton
Nr 1. 10 km, 00:46:51
Annie Brock Jensen
21. juni
Farsø stafetten
Nr 1. 19 omgange a 800 m
Ulrik Torp Pedersen
16. juni
Løgtenløbet
Nr 1. 3 km 00:13:52
Annie Brock Jensen
6. maj
Silkeborgløbet
Nr 1. (71+) 11,6 km  01:05:19
Helge Pedersen
6. maj
Silkeborgløbet
Nr 1. (61-70) 5,4 km 00:38:27
Astrid Mourier-Petersen
30.aprilHavneløbetNr 1. 5 km 00:20:45
Maria Frederiksen 
11. marts
Hjortshøjløbet
Nr 1. 7 km 00:26:05
Ulrik Torp Pedersen
8. jan
Hylke nytårsløb
Nr 1. 8,4 km 00:35.59
Maria Frederiksen

2016

Dato

Løb

Placering

Løber

  Klubmester 5 km

Karin Ringgaard
  Klubmester 5 km
  Ulrik Torp Pedersen
  Årets fighter
  Karin Ringgard
30. okt
Elev løbet
Nr 1. 5,0 km 00:24:16
Annie Brock Jensen
16. okt
Djævlebakkeløbet
Nr 1. 4,5 km 00:20:36
Annie Brock Jensen
20. aug
Ugelbølle løbet
Nr 1. 10 km
Tine Windfeld
17. juni
Løgtenløbet
Nr 1. 3 km 00:14:02
Annie Brock Jensen
17. juni
Løgtenløbet
Nr 1. 5 km 00:21:03
Michael Povlsen
2. juni
Pandekageløbet
Nr 1. 5 km 00:25:30
Vibeke Olesen
12. marts
Hjortshøjløbet
Nr 1. 21 km 01:54:57
Tine Windfeld
12. marts
Hjortshøjløbet
Nr 1. 7 km 00:27.40
Maria Frederiksen
12. marts
Hjortshøjløbet
Nr 1. 2,1 km 00:13:19
Iben Birk

 

 

2015

Dato

Løb

Placering

Løber

  Klubmester 5 km

Karin Ringgaard
  Klubmester 5 km
  Helge Pedersen
  Årets fighter
  Michael Povlsen
27. dec.
Gepart vinter cup
Nr 1. 3,9 km 22:14
Lis Povlsen
5. sept.
Anholt maraton
Nr 1. 10 km 48:46
Inge Alice de Miranda
3. sept.
Frijsenborgløbet
Nr 1. (70+) 5 km 24:32
Helge Pedersen
3. sept.
Frijsenborgløbet
Nr 1. (60-69) 5 km 30:34
Astrid Mourier-Petersen
31. august
Marselisløbet Nr 1. (45-49) 24 km 02:14:47
Tine Windfeld
19. juni
Løgtenløbet
Nr 1. 5 km 23:10
Annie Brock Jensen
19. juni
Løgtenløbet
Største hold
 
14. marts Hjortshøjløbet
Nr 1. 7 km 26:30
Ulrik Torp Pedersen
14. marts
Hjortshøjløbet
Nr 1. 14 km 01:06:50
Annie Brock Jensen

 

 
2014

Dato

Løb

Placering

Løber


Klubmester 5 km

Ulrik Torp Pedersen

Klubmester 5 km

Annie Brock Jensen

Årets fighter
  Per Dreyer
29. nov
Nisseløbet Nr 1. 3,5 km 15:39
Annie Brock Jensen
20. juni
Løgtenløbet
Nr 2. 3,0 km 12:13
Tino Pinderup
20. juni
Løgtenløbet
Nr 2. 5,0 km 19:58
Jan Pinderup
20. juni
Løgtenløbet
Største hold
 
22. maj
Egegårdsløbet
Nr 1. 4,3 km 15:44
Allan Klostergaard
22. maj
Egegårdsløbet Nr 1. 4,3 km 19:42
Annie Brock Jensen
13. april
En forårsdag i Thy
Nr 2. 4 km 21:52
Klaus Thomsen

8. marts

Hjortshøjløbet

Nr 1. 7 km 26:12

Ulrik Torp Pedersen

8. marts

Hjortshøjløbet

Nr 1. 14 km 53:39

Arne Frederiksen

8. marts

Hjortshøjløbet

Nr 2. 7 km 26:55

Claus

 

2013

Dato

Løb

Placering

Løber


Klubmester 5 km

Helge Pedersen

Klubmester 5 km

Karin Ringgaard

Klubmester 10 km

Martin Porup

Årets fighter
  John Levring

21. september

Molsløbet

Nr 1. (50+) 6 km 34:13

Gunnel Tarp

21. juni

Løgtenløbet

Nr 1. 3 km 10:20

Arne Frederiksen

21. juni
Løgtenløbet
Største hold
 

30. maj

Egegårdsløbet

Nr 1. 4 km 18:23

Annie Brock Jensen

29. maj

Lystrupløbet

Nr 1. 5 km 22:44

Annie Brock Jensen

9. marts

Hjortshøjløbet

Nr 1. Halvmaraton 1:46:47

Annie Brock Jensen


2012

Dato

Løb

Placering

Løber


Klubmester 5 km

Per Bomholt

Klubmester 5 km

Astrid Mourier-Petersen

Årets fighter
  Michael Povlsen

14. oktober

Ebelløbet

Nr 1. på 5 km 19:50

Allan Klostergaard

9. september

Eventløbet i Horsens

Nr 1. på 5 km 21:02

Lene Bassø

August

Ugelbølle løbet

Nr 1. på 10 km 43:00

Michael Povlsen

August

Ugelbølle løbet

Nr 1. på 10 km 53:58

Lis Povlsen


2011

Dato

Løb

Placering

Løber


Klubmester 5 km

Per Bomholt

Klubmester 10 km

Per Dreyer

Årets fighter
  Alice Lindhof

August

Ugelbølle løbet

Nr 1. på 10 km 43:08

Michael Povlsen

August

Ugelbølle løbet

Nr 1. på 10 km 53:20

Lis Povlsen

Juni

Løgten løbet

Nr 1. på 3 km 13:21

Cathrine Dreyer

Juni

Løgten løbet

Nr 1. på 3 km 11:30 (d)

Alexander Klostergaard

Juni

Løgten løbet

Nr 2. på 3 km 12:05 (d)

Oliver Klostergaard


2010

Dato

Løb

Placering

Løber


Årets fighter
  Ulrik Torp Pedersen

Juni

Løgten løbet

Nr 1. på 3 km 14:34

Lis Povlsen