www.lystrup-if.dk/motion

________________________________________________________________

Takker for din deltagelse i

Forårsklassikeren Lystrup Løbet
onsdag den 25. maj 2011

344 løbere gennem førte løbet

Vi håber at se dig igen næste år


5 km Følgende vandt
Piger (U/15 år) Sara N.Jørgensen
Drenge (U/15 år) Benjamin Morthorst
Kvinder Mia Hansen,Hinnerupløberne
Mænd Martin Sporring,Team Smækre Fyre
10 km Følgende vandt
Piger (U/15 år)
Drenge (U/15 år) Rasmus Lorenzen, Hinnerupløberne
Kvinder Susanne Pallesen, Hadsten Trim
Mænd Peder Troldborg, BrabrandFolkedanserforening
Billeder Spotted Per's
Spotted Trines'

-------------------------------------------------------------------------------------------
TAK til sponsorer, officials og andre, som har ydet en indsats
før og under løbet og dermed gjort det muligt at afvikle løbet.

På gensyn ved Lystrup Løbet 2012



Djurslands Bank

Djurslands Bank

Djurslands Bank

Djurslands Bank

Største hold

Hinnerupløberne

Største klasse

3c. Hårup Skole

__________________________________________

Stemningsbilleder fra løbet

Klik på billedet for stor udgave

Piger 5 km
1 376 Sara N. Jørgensen 00:24:58
2 242 Helene H. F. Mathiasen 00:25:18
3 243 Louise H. F. Mathiasen 00:26:37
4 403 Mirjam Morthorst 00:28:20
5 395 Lea Hobolth 00:28:46
6 334 Helena S. Ingerslev 00:28:59 6b - Lystrup Skol
7 330 Stine Ruhe 00:29:00 6b - Lystrup Skol
8 328 Mette Fønss Bach 00:29:03 6b - Lystrup Skol
9 386 Freja Breiner 00:29:11
10 309 Julie Jensen 00:29:19 Hinnerupløberne
11 367 Anna Bach 00:29:57
12 408 Marie Fredberg 00:29:58
13 252 Zofia Florkiewicz 00:30:17
14 279 Karla Jacobsen 00:30:19 3. C Hårup Skole
15 253 Julia Florkiewicz 00:30:23
16 233 Cecilie Bentin Hansen 00:30:25
17 285 Josefine Nybroe Søndergaard 00:30:30 3. C Hårup Skole
18 266 Kathrine Messell 00:31:02 ktp Data A/S
19 313 Ida Lysdal Christensen 00:31:56
20 415 Sofie Mølgaard Andersen 00:32:02
21 281 Line Leth Mikkelsen 00:32:06 3. C Hårup Skole
22 337 Amalie Ruhe 00:32:30
23 283 Maja Kronborg John 00:33:52 3. C Hårup Skole
24 280 Olivia Berg Hastrup Bark 00:33:56 3. C Hårup Skole
25 347 Amalie Mikkelsen 00:35:07
26 234 Nicoline Bentin Hansen 00:35:15
27 329 Sofie Højen Kyed 00:35:59 6b - Lystrup Skol
28 332 Laura O. Kühnell 00:36:06 6b - Lystrup Skol
29 250 Ingrid Elkjær Husted Henriksen 00:37:39
30 217 Emma Damgaard 00:37:43 Team Mini Lux
31 287 Freya Busk Terndrup 00:38:34 3. C Hårup Skole
32 275 Astrid K. Arve Kjærgaard 00:38:54 3. C Hårup Skole
33 244 Camilla H. F. Mathiasen 00:39:21
34 414 Malene W. Sørensen 00:40:44
35 269 Simone Breddam 00:40:47
36 375 Anna N. Jørgensen 00:40:50
37 373 Line Biltoft 00:40:59
38 197 Emilie Vig 00:41:34
39 235 Ditte Bentin Hansen 00:41:43
40 418 Michelle Gavin 00:42:54
41 264 Victoria Nejland 00:46:04 SmartCap.dk
42 284 Gry Alstrup Fredsøe 00:47:03 3. C Hårup Skole
43 286 Lærke Denhardt Sørensen 00:47:55 3. C Hårup Skole
44 421 Cecillie Andersen 00:48:19
45 422 Diana Jørgensen 00:49:37
Kvinder 5 km
1 305 Mia Hansen 00:24:15 Hinnerupløberne
2 180 Ann Kristin Anker 00:24:39 Badeklubben
3 195 Lone Damsgaard Nielsen 00:24:44
4 433 Christine Kragh 00:24:45
5 310 Jeanette Simonsen 00:24:55 Hinnerupløberne
6 165 Cathrine Dreyer 00:24:57
7 212 Helle Vad Nielsen 00:25:02 Team Lux
8 365 Annie Jensen 00:25:21
9 273 Jette Appel Hansen 00:25:39 Skødstrup Løbeklub
10 419 Sofie Haulrik 00:25:43
11 397 Emma Kirkegaard Parker 00:25:54
12 Official Alice Lindhof 00:25:55 LIF Løb & Motion
13 257 Gitte Andersen 00:25:55 Crisplant IF
14 304 Helle Hansen 00:26:01 Hinnerupløberne
15 Official Elly Bragt 00:26:16 LIF Løb & Motion
16 202 Anne Marie Nim 00:26:17
17 237 Lotte Frisdahl 00:26:25
18 384 Rikke Pilgaard Perto 00:26:52
19 188 Tina Kaae 00:27:12 Kageformene
20 341 Lisbeth Ingerslev 00:27:17 Kildehaven
21 292 Anni Agerbo 00:27:47 Hinnerupløberne
22 432 Maibritt Bomholt Nyborg 00:27:59
23 167 Janie Pinderup 00:28:16 LIF Løb & Motion
24 209 Mette Knoblauch 00:28:22
25 173 Lene Baastrup Nielsen 00:28:29
26 295 Dorte Elleby 00:28:34 Hinnerupløberne
27 326 Marie-Louise Ejstrup 00:28:41 The Fantastic 5
28 327 Maria Refsgaard 00:28:43 The Fantastic 5
29 377 Hanne N. Jørgensen 00:28:51
30 270 Christina Breddam 00:29:06
31 289 Anne Sofie Røn 00:29:23 3. C Hårup Skole
32 176 Mette Harpelunde 00:29:24 Team Skæring
33 297 Gitte Olesen 00:29:29 Hinnerupløberne
34 210 Charlotte Venstrup Nielsen 00:29:35
35 316 Maja Pind Halling 00:29:51
36 293 Line Halling 00:30:06 Hinnerupløberne
37 205 Tina Bjerregaard 00:30:28
38 437 Mette Pedersen 00:30:36
39 438 Tina Pedersen 00:30:39
40 246 Jette Ploug Lorentzen 00:30:42
41 200 Connie Almind 00:30:53 Team Uno
42 363 Tine Fuglsang 00:31:06
43 192 Birthe Gierlevsen 00:31:22
44 420 Eva Haulrik 00:31:29
45 198 Katrine Elian 00:31:59
46 172 Mette Lyngsø Pedersen 00:32:05
47 429 Gerda Sørensen 00:32:07
48 211 Betina Hollingdal 00:32:10
49 401 Anne Vibeke Mandrup 00:32:15
50 239 Dorthe Andersen 00:32:17 LIF Løb & Motion
51 168 Vibeke Blegvad 00:32:25 Studstrup Løbeklub
52 336 Tina Ruhe 00:32:34
53 174 Ulla Bjerring 00:32:37 Team Skæring
54 387 Sine Dannemand Sørensen 00:32:46
55 354 Inger Reng 00:32:59 Skødstrup Løbeklub
56 179 Gitte Mærsk Pedersen 00:33:17 Badeklubben
57 254 Dorte Sørensen 00:33:20
58 248 Gitte Therkildsen 00:33:59
59 393 Anette Hein 00:34:00
60 231 Lone Jensen 00:34:22 Terma A/S
61 260 Vibeke Engell-Sørensen 00:34:45
62 Official Mona Sørensen 00:34:45 LIF Løb & Motion
63 251 Laura Dam Povlsen 00:35:17
64 312 Marianne Graves Petersen 00:35:26 LIF
65 357 Brit Borup Nielsen 00:35:53
66 249 Birgitte Josefine Henriksen 00:37:40
67 380 Hanne Nippin 00:38:10
68 368 Lone Terndrup Busk 00:38:30
69 241 Gitte H. Mathiasen 00:39:23
70 256 Jette Nemborg 00:41:19 Crisplant IF
71 232 Lene Bentin Hansen 00:41:41
72 428 Nina Andersen 00:42:57
73 261 Helle Nejland 00:46:39 SmartCap.dk
74 430 Marianne Kuhtz 00:47:52
75 265 Lene Messell 00:48:16 ktp Data A/S
76 194 Lisbeth Kjær Emanuelsen 01:03:40
Drenge 5 km
1 402 Benjamin Morthorst 00:19:52
2 170 Alexander Klostergaard 00:20:17 LIF Løb & Motion
3 169 Oliver Klostergaard 00:21:45 LIF Løb & Motion
4 166 Tino Pinderup 00:22:09
5 353 Joah Aalling 00:22:58
6 361 Jonathan Schwennesen 00:23:29
7 366 Peter Bach 00:23:37
8 349 Emil Pallesen 00:23:50
9 215 Magnus Vad Nielsen 00:24:48 Team Mini Lux
10 382 Tobias Nygaard Perto 00:25:04
11 189 Thomas Kaae 00:26:45 Kageformene
12 199 Marcus Almind 00:27:41 Team Uno
13 425 Jacob Thomsen 00:28:20
14 288 Oliver Kruse 00:28:25 Hinnerupløberne
15 389 Asmus Røn-Buskov 00:28:30
16 370 Andreas von Preyss 00:28:35
17 371 Jacob von Preyss 00:28:37
18 364 Jakob Bundgaaard 00:28:52
19 190 Jacob Kaae 00:29:21 Kageformene
20 178 Mikkel Harpelunde 00:29:22 Team Skæring
21 282 Frederik Baastrup Rankenbjerg Kjær 00:30:23 3. C Hårup Skole
22 360 Benjamin Schwennesen 00:30:34
23 191 Morten Kaae 00:31:32 Kageformene
24 352 Rasmus Jensen 00:31:44
25 276 Mathas Hollingdal 00:32:13 3. C Hårup Skole
26 278 Linus Læsøe Madsen 00:34:26 3. C Hårup Skole
27 379 Jakob N. Jørgensen 00:34:50
28 311 Simon Graves Perregaard 00:35:13 LIF
29 356 Emil Borup Nielsen 00:35:45
30 388 Esben E. Hansen 00:35:52
31 333 Martin O. Kühnell 00:36:03 6b - Lystrup Skol
32 314 Rune Lysdal Christensen 00:36:18
33 440 Kristoffer Honoré 00:37:26
34 308 Mark Jensen 00:40:06 Hinnerupløberne
35 423 Patrick Andersen 00:42:59
36 263 Patrick Nejland 00:46:36 SmartCap.dk
37 431 Danni Kuhtz 00:47:01
38 274 Jasper Kuntz Nielsen 00:47:48 3. C Hårup Skole
39 267 Lasse Messell 00:48:14 ktp Data A/S
40 193 Rasmus Kjær Emanuelsen 01:03:38
41 381 Rasmus Nygaard Perto 01:04:33
Mænd 5 km
1 436 Martin Sporring 00:17:38 Team Smækre Fyre
2 398 Stephen Parker 00:17:47
3 247 Mads Jensen 00:17:50 Brabrand Folkedanserforening
4 Official Arne Bak 00:18:31 LIF Løb & Motion
5 404 Mathias Madsen 00:19:34
6 230 Allan Thuesen 00:19:39 Terma A/S
7 345 Carsten Andersen 00:19:58
8 186 Per Christensen 00:20:24
9 Official Jan Pinderup 00:20:30
10 411 Morten Skovsted 00:20:31
11 399 Allan Vendelbo Gori 00:20:43
12 291 Jesper Rathcke 00:21:03 Hinnerupløberne
13 405 Kjeld Mogensen 00:21:09
14 238 Kristian Martin Søndergaard 00:21:24 Århus 1900
15 185 Morten Schouenborg 00:21:35 LIF Løb & Motion
16 229 Kurt Saur Pedersen 00:21:41 Terma A/S
17 400 Laust Lykke-Andersen 00:21:48
18 240 Martin F. Mathiasen 00:21:55
19 435 Morten Buskov 00:21:58 Team Smækre Fyre
20 344 Andreas Kjær 00:22:38
21 226 Hugo Havn 00:22:42 Terma A/S
22 306 Karsten Hansen 00:22:48 Hinnerupløberne
23 396 Anders Gregers Johansen 00:23:00
24 323 Henrik Gravgaard 00:23:04 Elopak
25 378 Poul N. Jørgensen 00:23:06
26 258 Niels Døssing 00:23:16 Crisplant IF
27 434 Thorbjørn S. Ingerslev 00:23:25
28 416 Thomas Aarestrup 00:23:33
29 228 Ole Busch Nielsen 00:23:36 Terma A/S
30 224 Brian S. Hansen 00:23:41 Terma A/S
31 303 Valther Hansen 00:23:44 Hinnerupløberne
32 358 Jesper Tougaard 00:23:46
33 208 Ole Pilgaard 00:23:52 LIF Løb & Motion
34 335 Jan Fønss Bach 00:23:54
35 342 Kjeld Bruun 00:24:06 Kildehaven
36 427 Henrik Juhl 00:24:11
37 221 Jakob Bjørn 00:24:13 Terma A/S
38 340 Anders Pettersson 00:24:18 Kildehaven
39 374 Lars Bergmann 00:24:25
40 338 Morten Lind Pedersen 00:24:26
41 175 Jesper Harpelunde 00:24:35 Team Skæring
42 325 Michael Albertsen 00:24:42 The Fantastic 5
43 296 Peter Høst 00:24:52 Hinnerupløberne
44 319 Sune Viberg 00:24:53
45 321 Thomas Olesen 00:24:59
46 385 Karsten Kronborg Sørensen 00:25:11
47 320 Henrik Viberg 00:25:13
48 Official Kurt Hansen 00:25:24
49 206 Peter Bjerregaard 00:25:26 LIF Løb & Motion
50 218 Adam Cole 00:25:33
51 255 Olaf Tikiøb 00:26:00
52 409 Peter Fischer 00:26:04
53 236 Søren Peter Sørensen 00:26:06
54 300 Erik Pedersen 00:26:08 Hinnerupløberne
55 301 Poul Maigaard 00:26:16 Hinnerupløberne
56 227 Henrik Plüger Jakobsen 00:26:18 Terma A/S
57 413 Niels Nordestgaard 00:26:28
58 339 Jan Højen Sørensen 00:26:34
59 390 Niels Erik Væver 00:26:43
60 268 Johan Petersen 00:26:55 ktp Data A/S
61 294 Casper Halling 00:26:59 Hinnerupløberne
62 410 Lars Rasmussen 00:27:19
63 355 Frank Fredborg 00:27:24
64 343 Dan Skovgaard 00:27:36
65 225 Henrik Hansen 00:27:37 Terma A/S
66 201 Jesper Hockerup 00:27:46 Team Uno
67 307 Ole Kaastrup 00:27:50 Hinnerupløberne
68 392 Peter Trier 00:27:54
69 346 Per Bomholt 00:27:57 LIF Løb & Motion
70 298 Henning Nielsen 00:28:01 Hinnerupløberne
71 350 Søren Beck Jensen 00:28:13
72 426 Klaus Thomsen 00:28:18
73 369 Thomas von Preyss 00:28:41
74 394 Asger Hobolth 00:28:50
75 362 Thomas Bundgaard 00:28:57
76 223 Claus Fuhrmann 00:29:13 Terma A/S
77 222 Omar Echammari 00:29:14 Terma A/S
78 348 Christian Mikkelsen 00:29:30
79 219 Jens Elbæk 00:30:12 IBM Klubben
80 407 Hans N. Sondergaard 00:30:27
81 322 Steffen Emanuelsen 00:30:40 Elopak
82 214 John Damgaard 00:30:55 Team Lux
83 203 Flemming Rønbøg 00:30:59 LIF Løb & Motion
84 299 Carsten Kjærsgård 00:31:05 Hinnerupløberne
85 406 Per Laursen 00:31:52
86 351 Henrik Jensen 00:31:56
87 171 Jesper Lennart Pedersen 00:32:00
88 391 Magne Rankenbjerg Kjær 00:32:27
89 685 Christian Kaastrup 00:33:11
90 290 Ejner Læsøe 00:34:28
91 315 Per Christensen 00:36:17
92 439 Marc Honoré 00:37:29
93 412 Erik Kjærgaard 00:38:58
94 213 Lux Henning Dambroe 00:39:27 Team Lux
95 372 Niels Henrik Biltoft 00:41:03
96 196 Ole Vig 00:41:35
97 262 Claus Nejland 00:46:06 SmartCap.dk
98 441 Palle Sørensen 00:48:05
99 424 Lars Fischer 00:48:26
100 417 Peter Pedersen 00:52:58
101 383 Martin Nygaard Hansen 01:04:40

 

Kvinder 10 km
1 673 Susanne Pallesen 00:41:29 Hadsten Trim
2 638 Emma Wilson 00:42:48
3 667 Rie Hueg-Davidsen 00:46:30 The Fantastic 5
4 676 Anja Frederiksen 00:47:32
5 653 Charlotte Lorenzen 00:47:59 Hinnerupløberne
6 659 Lene Johansen 00:48:43 Hinnerupløberne
7 648 Lene Paustian 00:49:04 Skødstrup Løbeklub
8 660 Hanne Henriksen 00:49:22 Hinnerupløberne
9 765 Ine Solesvik Oppedal 00:49:50
10 695 Birthe Rytter 00:50:31
11 649 Kirsten Jensen 00:53:34 Skødstrup Løbeklub
12 632 Gerda Hartvigsen 00:54:31 Hartvigsen
13 681 Hanne Højlund 00:55:16
14 661 Lene Koba 00:55:35 Hinnerupløberne
15 635 Lisbeth Stadel Petersen 00:56:11 Hornslet
16 770 Anne Lisbeth Jensen 00:57:57
17 672 Meta Sørensen 00:59:29 Hadsten Trim
18 633 Erin Marie Kristoffersen 01:00:35
19 683 Lene Andersen 01:02:53
Drenge 10 km
1 655 Rasmus Lorenzen 00:47:58 Hinnerupløberne
Mænd 10 km
1 634 Peder Troldborg 00:35:03 Brabrand Folkedanserforening
2 624 Kim Kristensen 00:37:42
3 680 Frederik Dethlef Jensen 00:38:23
4 656 Brian E. Hansen 00:38:33 Hinnerupløberne
5 639 Magnus Lia 00:38:59 NORGE
6 652 Simo Le Benioury 00:41:15 Hinnerupløberne
7 651 Brian Løgstrup 00:41:53 Hinnerupløberne
8 628 John Levring 00:41:57 Terma A/S
9 657 Jan Ole Bruun-Rasmussen 00:42:28 Hinnerupløberne
10 665 Keld Laursen 00:42:36 Hinnerupløberne
11 678 Martin Mortensen 00:42:44
12 668 Kasper Hueg-Davidsen 00:43:20 The Fantastic 5
13 623 Jakob Houmark Andersen 00:43:29
14 768 Elo Jørgensen 00:43:35
15 686 Jesper Simonsen 00:43:37
16 764 Thomas Carlsen 00:43:42
17 687 Christian Pedersen 00:43:50
18 693 Ed Bervoets 00:44:02
19 643 Claus Pedersen 00:44:39 Crisplant IF
20 640 Henrik Hansen 00:45:01 Crisplant IF
21 684 Morten Wulff Pedersen 00:45:03
22 766 Klaus Haulrik 00:45:08
23 677 Brian Foged 00:45:13
24 654 Henning Lorenzen 00:45:15 Hinnerupløberne
25 694 Johannes Ravn 00:45:28
26 631 Ove Hartvigsen 00:45:36 Hartvigsen
27 630 Brian Hansen 00:46:45
28 696 Kristian Egense 00:47:05
29 636 Emil Paustian 00:47:07
30 629 Morten Rahbek Svensson 00:47:18 Terma A/S
31 767 Niels E. Olesen 00:47:21
32 700 Patrick Gjern Andersen 00:47:23
33 641 Martin Christensen 00:47:40 Crisplant IF
34 642 Jan Nielsen 00:47:48 Hadsten Trim
35 726 Magnus Berger 00:47:53
36 690 Rasmus Nygård Jespersen 00:48:28
37 621 Henrik Blegvad 00:49:16 Studstrup Løbeklub
38 625 Niels Kruse Jakobsen 00:49:34 Terma A/S
39 682 Kim Schultz 00:49:47
40 664 Erling Mølholm 00:49:58 Hinnerupløberne
41 679 Henrik Lund 00:50:05
42 691 Poul Ganer 00:50:10
43 646 Morten Voldby 00:50:13 ifå
44 675 Rune Frederiksen 00:50:15
45 658 Tommy Jespersen 00:51:00 Hinnerupløberne
46 637 Carsten Bruun 00:51:17
47 626 Flemming Jensen 00:51:19 Terma A/S
48 627 Hans Jensen 00:52:03 Terma A/S
49 645 Niels Raahauge Gylling 00:52:29 Egå
50 689 Jens Jørgen Pedersen 00:52:42
51 697 Erik A. Nielsen 00:53:21
52 692 Ken Offersen 00:53:29
53 662 Jimmy Olsen 00:53:49 Hinnerupløberne
54 769 Jens Kristian Laursen 00:54:17
55 688 Henrik Nielsen 00:54:40
56 771 Peder Martin Pedersen 00:55:07
57 644 Michael Messell 00:55:11 ktp Data A/S
58 647 Jan Riis Jensen 00:55:42 Skødstrup Løbeklub
59 699 Poul Arne Nielsen 00:56:03 Hadsten Trim
60 698 Søren Andersen 00:56:31
61 666 Lars Pedersen 00:58:00 Hinnerupløberne