www.lystrup-if.dk/motion

________________________________________________________________

Takker for din deltagelse i

Forårsklassikeren Lystrup Løbet lørdag den 29. maj 2010 
238 løbere gennem førte løbet

Vi håber at se dig igen næste år


5 km

Følgende vandt
Piger (U/15 år)  Anne Ekhard Edsen        24:19
Drenge (U/15 år) Alexander Klostergaard   21:14
Kvinder          Mette Bjerre             20:11
Mænd             Thomas Appel Hansen      17:48

             
10 km   

Følgende vandt 
Piger (U/15 år)  -                        -
Drenge (U/15 år) Frederik Dethlef Jensen  40:07
Kvinder          Anna Lundkvist           40:30
Mænd             Poul Kildegaard          37:18

Se billeder ved at klikke på : 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------
TAK til sponsorer, officials og andre, som har ydet en indsats før og under løbet og dermed gjort det muligt at afvikle løbet.

På gensyn ved Lystrup Løbet 2011

 

Største hold
Hammel GF

__________________________________________________________________________________

Stemningsbilleder fra løbet

Klik på billedet for stor udgave


Resultater

 

Piger 5 km
1 132 Anne Ekhard Edsen 00:24:19
2 64 Siv Jørup 00:24:20 Hjortshøj Løberne
3 118 Sara Nellemann Jørgensen 00:25:27
4 76 Helene Mathiasen 00:26:57
5 75 Louise Mathiasen 00:26:59
6 79 Monica Vosegaard 00:27:28
7 144 Helena Schultz Ingerslev 00:28:12
8 39 Zofia Florkiewicz 00:31:24
9 158 Chilli Aalling 00:32:52
10 157 Rikke Ringgaard 00:32:54
11 92 Stine Ruhe 00:33:07
12 151 Mette Fønss Bach 00:33:14
13 91 Amalie Ruhe 00:33:26
14 80 Rebecca Vosegaard 00:33:54
15 125 Ruohua Feng 00:37:16
16 121 Mette Veje Andersen 00:37:21
17 56 Cecilie Bentil Hansen 00:37:30
18 38 Julia Florkiewicz 00:37:33
19 66 Freya Lynge 00:40:12
20 37 Klara Windfeld Jacobsen 00:40:41
21 85 Caroline Jensen 00:41:32
22 128 Lærke Beck 00:42:09
23 57 Nicoline Bentil Hansen 00:42:21
24 119 Anna Nellemann Jørgensen 00:42:25
25 74 Camilla Mathiasen 00:43:04
26 120 Cecilia Lee 00:43:20
27 115 Caroline Clemens 00:43:24
28 46 Emilie Vig 00:45:04
29 127 Freja Beck 00:45:13
30 36 Julie Jensen 00:54:44
Kvinder 5 km
1 141 Mette Bjerre 00:20:11
2 143 Anne Friis 00:23:14
3 114 Lene Clemens 00:23:56
4 7 Lone Damsgaard Nielsen 00:24:49
5 107 Janni Sørensen 00:25:37
6 82 Anne Marie Nim 00:26:29
7 105 Christina Breddam 00:27:15
8 15 Birgitte Josefine Henriksen 00:27:25
9 8 Annie Jensen 00:27:39
10 14 Camilla Kærsholm Rasmussen 00:27:53
11 159 Camilla Bisgaard 00:27:55
12 5 Mette Poulsen 00:28:17
13 13 Katrine Riis 00:28:33
14 1 Susan Lunøe 00:28:39
15 45 Lene Baastrup Nielsen 00:28:40
16 71 Marianne Nielsen 00:29:15 Hammel GF
17 95 Lene Viberg 00:29:45
18 96 Marianne Daugaard 00:29:51
19 69 Dorthe Hansen 00:29:58 Hammel GF
20 84 Kirsten Fiil 00:30:15
21 67 Gitte Christensen 00:30:21 Skødstrup løbeklub
22 162 Gerda sørensen 00:30:51
23 6 Nanna Hansen 00:30:57
24 156 Lone Daugaard Jacobsen 00:31:08
25 161 Helle Raahauge 00:31:09
26 61 Helle Tekildsen Maindal 00:31:13 Hjortshøj Løberne
27 77 Gitte Mathiasen 00:31:20
28 73 Bettina Christensen 00:31:29 Hammel GF
29 62 Kirsten Lippert Olesen 00:31:33 Hjortshøj Løberne
30 133 Mette L. Pedersen 00:31:56
31 146 Maibitt Bomholdt Nyborg 00:32:15
32 68 Lykke Theiss 00:32:33 Skødstrup løbeklub
33 2 Anne Grethe Borghelt 00:32:43
34 93 Maria Dyhrberg Rasmussen 00:32:55
35 4 Lise-Lotte Wessberg 00:32:57 Hornslet
36 90 Tine Ruhe 00:33:24
37 103 Julie Hvidbjerg 00:35:07
38 100 Tine Fuglsang 00:35:11
39 81 Margit Schimer 00:36:29
40 9 Katrine Windfeld Jacobsen 00:36:54
41 106 Helle Bak 00:37:43
42 126 Lilian Ostenfeldt 00:38:41
43 98 Sonja Andersen 00:38:43
44 16 Jette Nemborg 00:39:43 Crisplant
45 65 Vivi Lynge 00:40:13
46 10 Tine Windfeld 00:40:44
47 124 Mette Mellergaard 00:41:00
48 86 Tine Jensen 00:41:36
49 117 Hanne Nellemann Jørgensen 00:43:20
50 129 Anette Rytkønen 00:45:15
Drenge 5 km
1 54 Alexander Klostergaard 00:21:14 LIF Løb og Motion
2 139 Alexander Bjerre 00:23:42
3 99 Jonatan Schwennesen 00:24:00
4 163 Thais Aalling 00:24:17
5 148 Jeppe Christensen 00:24:24
6 131 Malte Stausholm 00:24:47
7 150 Joah Langbjerg 00:24:54
8 94 Sune Viberg 00:25:14
9 112 Simon Sørensen 00:25:39
10 109 Bo Walther 00:27:22
11 134 Michlas Haumann Lovsdal 00:27:44
12 31 Simon Rauhe Poulsen 00:28:18
13 130 Andreas Niebuhr 00:30:02
14 34 Tobias Perto 00:34:46
15 111 Casper Sørensen 00:34:49
16 102 Benjamin Schwennesen 00:35:07
17 87 Mathias Jensen 00:36:24
18 123 Christoher Mellergaard 00:36:53
19 32 Rasmus Jensen 00:39:17
20 33 Rasmus Perto 00:54:23
Herrer 5 km
1 145 Thomas Appel Hansen 00:17:48
2 20 Per Christensen 00:20:09
3 43 Kurt Saur Pedersen 00:20:58 TERMA
4 142 Rune Stenhøj Atzen 00:21:08
5 50 Kim Rose Faber 00:21:13 Hinnerupløberne
6 153 Alex Ferapontov 00:22:13
7 53 Mehdi Abyar 00:22:35 Danske Bank
8 17 Jens Nielsen 00:22:37
9 154 Brian Foged 00:23:03
10 122 Rasmus Ry Nielsen 00:23:19
11 140 Uffe Bjerre 00:23:44
12 58 Mads Trøstrup Kristensen 00:23:49
13 164 Jonas Hein Jørgensen 00:23:52
14 51 Valther Hansen 00:23:53 Hinnerupløberne
15 160 Peter Talmark 00:24:00
16 18 Michael Snerum-Kofoed 00:24:12
17 52 John Pfeifer Jensen 00:24:16 Danske Bank
18 101 Morten Schwennesen 00:24:41
19 42 Per Loft Højsgaard 00:25:01 TERMA
20 620 Niels Hammer Sørensen 00:25:08
21 59 Thomas Hjort 00:25:23
22 116 Poul Nellemann Jørgensen 00:25:26
23 88 Henrik Viberg 00:25:29
24 29 Niels Døssing 00:25:30 Crisplant
25 155 Olaf Tikøb 00:25:34
26 40 Omar Echammari 00:25:43 TERMA
27 23 Niels Nordestgaard 00:26:18
28 97 Søren Peter Sørensen 00:26:19
29 30 Erik Jørgensen 00:26:53 Crisplant
30 135 Peter Fischer 00:26:54
31 137 Jakob L. Jensen 00:26:59
32 44 Frank Werge 00:27:10 TERMA
33 138 Tommy Fishmann 00:27:19
34 149 Søren Langbjerg 00:27:21
35 83 Karl Emil Madsen 00:27:28
36 108 Jan Walther 00:27:33
37 25 Kasper Windfeld Jacobsen 00:28:01
38 19 Johan Lunøe 00:28:09
39 104 Kaj-Henrik Ludolph 00:29:42
40 22 Anders Nordestgaard 00:30:20
41 147 John Brøgger 00:30:23
42 21 Kristian Nordestgaard 00:30:49
43 136 Michael Haumann 00:31:16
44 27 Jan Kanstrup 00:31:27 TST-løb
45 70 Inge Hede Thomsen 00:32:35 Hammel GF
46 152 Jan Fønss Bach 00:33:12
47 110 Jesper Sørensen 00:34:54
48 89 Morten Jensen 00:36:26
49 24 Henrik Jensen 00:39:19
50 41 Brian S Hansen 00:39:48 TERMA
51 78 Martin F Mathiasen 00:43:08
52 113 Casper Clemens 00:43:30
53 47 Ole Vig 00:45:06
54 26 Martin Nygaard Hansen 00:54:40

 

 

Kvinder 10 km
1 701 Anna Lundkvist 00:40:30
2 759 Lisbeth Vinther 00:43:26 Hammel GF
3 716 Lene Johansen 00:47:11 Hinnerupløberne
4 614 Pia Rasmussen 00:49:22
5 718 Helle Hansen 00:50:26 Hinnerupløberne
6 702 Ann Kristin Anker 00:50:30 Hornslet
7 754 Lene Baastrup Larsen 00:50:48 Hammel GF
8 705 Rikke Perto 00:50:55
9 536 Mette Ridder 00:51:19
10 717 Anne Lisbeth Jensen 00:52:42 Hinnerupløberne
11 762 Tina Sangill Dybdal 00:53:35 Hammel GF
12 741 Jette Hansen 00:53:45 Skødstrup løbeklub
13 745 Kirsten V Jensen 00:53:48 Skødstrup løbeklub
14 733 Lykke Pedersen 00:54:39 Hjortshøj Løberne
15 743 Dorte Elsig 00:55:27 Skødstrup løbeklub
16 750 Mette Lassen 00:55:33 Hammel GF
17 753 Conni Markusen 00:57:24 Hammel GF
18 704 Charlotte Venstrup Nielsen 01:03:41
19 760 Linda Rolsted 01:04:09 Hammel GF
20 706 Betty Juul 01:05:01
21 703 Gitte Mærsk Pedersen 01:10:31 Hornslet
Drenge 10 km
1 715 Frederik Dethlef Jensen 00:40:07
2 602 Asbjørn Beck 00:46:19
Herrer 10 km
1 738 Poul Kildegaard 00:37:18 Hjortshøj Løberne
2 545 Tommy Sjøner 00:38:41
3 751 Torben Jensen 00:38:56 Hammel GF
4 609 Mads stenhøj Andresen 00:39:34
5 723 Simo le Benioury 00:40:57 Hinnerupløberne
6 752 Ed Bervoets 00:42:07 Hammel GF
7 763 Henrik Vosegaard 00:42:11
8 711 John Levring 00:43:03 TERMA
9 736 Ole Christian Dalvang 00:43:17 Hjortshøj Løberne
10 748 Mads Thomsen 00:43:29 Skødstrup løbeklub
11 757 Peter Schouborg 00:43:59 Hammel GF
12 606 Thomas Sivertsen 00:44:29
13 722 Leif Ravn 00:44:40 Hinnerupløberne
14 742 Ib Sylvestersen 00:44:54 Skødstrup løbeklub
15 710 Henrik Jæger 00:45:14 TERMA
16 728 Kaj Gross 00:45:37 Danske Bank
17 517 Peter Terp 00:45:42
18 731 Brian Hansen 00:45:49
19 604 Michael Falsig 00:45:51
20 713 Morten Rahbek Svensson 00:45:57 TERMA
21 724 Jesper Brandi 00:46:12 Hinnerupløberne
22 735 Jacob Jørup 00:46:30 Hjortshøj Løberne
23 729 Steen H Mikkelsen 00:46:32 Danske Bank
24 719 Karsten Hansen 00:46:42 Hinnerupløberne
25 610 Henrik Knudsen 00:46:44
26 734 Jan Linneberg 00:46:57 Hjortshøj Løberne
27 755 Andreas Markusen 00:47:14 Hammel GF
28 617 Andreas Bisgaard 00:47:27
29 467 Jesper Høyer 00:47:30
30 740 Rasmus Lynge 00:47:34
31 612 Thorbjørn Schulz Ingerslev 00:47:35
32 608 Frank Jacobsen 00:47:58
33 605 Kim Michael Stausholm 00:48:43
34 613 Jens Kristian Laursen 00:48:48
35 709 Hans Jensen 00:48:49 TERMA
36 732 Flemming Vestergaard 00:49:23 Hjortshøj Løberne
37 727 Brian Grosen Madsen 00:49:39 Danske Bank
38 552 Johannes Ravn 00:49:58
39 601 Henrik Frost Sørensen 00:50:21
40 744 Søren Kanstrup 00:50:47 Skødstrup løbeklub
41 725 Lars Pedersen 00:51:09 Hinnerupløberne
42 618 Christian Halling 00:51:27
43 739 Jens Jørgen Pedersen 00:51:28 Hjortshøj Løberne
44 721 Hans Holm 00:52:15 Hinnerupløberne
45 611 Ole Andresen 00:52:37
46 747 Rene Toxvig 00:53:10 Skødstrup løbeklub
47 550 Kasper Thomsen 00:54:03
48 522 Chistoph Ridder 00:54:14
49 600 Martin Larsen 00:54:36
50 749 Henrik Larsen 00:54:45 Skødstrup løbeklub
51 720 Peter Høst 00:54:52 Hinnerupløberne
52 708 Martin Kristensen 00:55:16 Crisplant
53 758 Lars Dahm 00:55:20 Hammel GF
54 615 Poul Arne Nielsen 00:56:07
55 511 Michael Schram 00:56:27
56 756 Brian Thorsgaard 00:57:08 Hammel GF
57 607 Rune Utoft 00:57:18
58 730 Ken Schrøder Offersen 00:58:34
59 603 Christoffer Kølvraa 00:59:40
60 616 Stepan Shipovskov 01:00:54
61 761 Henrik Becher 01:01:10 Hammel GF